2022-12-20

Žingsnis į vyrų tenisą: žymūs treneriai, stovyklos Ispanijoje, užsibrėžti tikslai ir džiaugsmas dėl turnyrų Vilniuje

2022-ųjų pabaigoje ATP lygyje savo jėgas išsibandę Edas Butvilas ir Vilius Gaubas Ispanijoje lieja prakaitą ruošdamiesi savo pirmiems pilniems sezonams vyrų tenise. Sunkaus jaunųjų Lietuvos teniso talentų darbo vaisius 2023 metų pradžioje savo akimis galės įvertinti ir Vilniaus publika – abu jie į „SEB arenos“ kortus žengs net trijuose tarptautiniuose turnyruose.

Paskutinį kartą žaisdamas prieš savus sirgalius 18-metis E. Butvilas nuskynė dvi istorines karjeros pergales – Daviso taurėje kartu su Ričardu Berankiu laimėjo dvejetų mačą, o „Vilnius Open by kevin.“ turnyre pergales iškovojo tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose.

„Turnyrai davė daug pamokų ir pasitikėjimo. Pamačiau aukšto lygio žaidėjus, kaip jie treniruojasi, kaip ruošiasi mačams, pasisėmiau daugiau profesionalumo ir noro pasiekti tą lygį. O labiausiai išmokau nesustoti sunkiai dirbti ir būti nuosekliam“, – vertino Edas.

Neįkainojamos patirties jis įgijo ir pasiruošimo stovykloje Alikantėje – jaunasis lietuvis kortuose plušėjo kartu su šiuo metu 15-ą vietą ATP pasauliniame reitinge užimančiu 21-erių metų italu Janniku Sinneriu.

„Treniruotės buvo labai intensyvios – nemačiau, kad jis kada padarytų tris klaidas iš eilės, o ir dvi pasitaikydavo labai retai, tad visą treniruotę išlaikomas aukštas ritmas su ilgomis atmušimų serijomis, – įspūdžiais dalijosi E. Butvilas.

– Baigę užduotis prisėsdavome atsigerti vandens, pašnekėdavome, pajuokaudavome. Bet baigus poilsio pertraukėlę jau nuo pirmo kamuoliuko vėl viskas vykdavo pilnu intensyvumu ir susikaupimu – toks jausmas, kad net nebuvome stabtelėję atsigerti vandens. Tikrai labai geras jausmas turėti galimybę pasitreniruoti su tokio lygio žaidėjais. Tai suteikia dar daugiau motyvacijos tapti profesionalu ir siekti aukštumų.“

Tame pačiame Ispanijos mieste savo žaidimo elementus šlifuoja ir gruodžio pabaigoje 18-ą gimtadienį švęsiantis V. Gaubas. Pirmajam sezonui vyrų tenise jį ruošia buvusi 23-ioji pasaulio raketė ispanas Guillermo Garsia-Lopezas, su kuriuo šiaulietis spalį „Vilnius Open by kevin.“ turnyre kartu į kortą žengė dvejetų turnyre.

„Treneris turi nerealią patirtį ir ją noriai stengiasi perduoti man. Savo teniso ir fizinio rengimo treneriais visiškai pasitikiu, o tai labai džiugina“, – pagyrų savo vedliui negailėjo Vilius.

„Pasiruošimas sekasi, sakyčiau, gerai – labai didelis krūvis, daug treniruočių, bet treneriai į viską rimtai ir profesionaliai žiūri, tad viskas tuo pačiu ir subalansuota. Jaučiasi jau pamažu tiek fizinis, tiek psichologinis nuovargis, bet motyvacijos tikrai netrūksta.

Dirbdami su treneriu korte stengiamės koncentruotis ties technika ir taktika bei žaidimo agresyvumu. Taip pat daug dėmesio skiriame kairei rankai, todėl jaučiuosi patobulėjęs ir stabilesnis. Bei nepamirštame darbo su psichologija“, – išskyrė V. Gaubas ir netrukus pridėjo. – Būtų puiku, jeigu artėjančiame sezone pavyktų ATP reitinge pasiekti TOP-500 poziciją.“

Aiškius tikslus prieš naująjį sezoną išsikėlė ir E. Butvilas, kurį jau ne pirmus metus treniruoja taip pat buvęs tenisininkas, per karjerą aukščiausiai iki 69-os ATP reitingo pozicijos užkopęs ispanas Ivanas Navarro.

„Svarbiausias tikslas per šiuos metus – sustiprėti psichologiškai ir iš kiekvienos pergalės ir pralaimėjimo pasiimti kuo daugiau pamokų. Žinau, kad bus labai sunkus perėjimas iš jaunių į suaugusiųjų lygį, bet esu pasiruošęs sunkiai dirbti ir atiduoti visą save“, – kovingai į ateitį žvelgė klaipėdietis.

Šventėms abu tenisininkai grįš į gimtinę, o po Naujųjų metų čia jų laukia net trys tarptautiniai turnyrai. Sausio 15-21 d. – ITF „World Tennis Tour M15“ serijos turnyras „Vilnius Cup 2023“, vasario 3-4 d. – Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. – ATP „Challenger 100“ serijos turnyras „Vitas Gerulaitis Cup“, kurio prizinį fondą sudarys net 118 tūkst. eurų.

„Tai, kad žaisime namuose – didelis pranašumas. Pradedant metus namuose su savų sirgalių palaikymu nukris šiek tiek jaudulio ir prisidės daug pasitikėjimo“, – privalumus įžvelgė E. Butvilas.

„Sunku net patikėti, kad mūsų šalyje vyksta tokio lygio turnyrai. Bet dėl to labai džiaugiuosi ir manau, kad tai – labai svarbu Lietuvos tenisui“, – neabejojo V. Gaubas.

Bilietus į šiuos tris tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.