2023-02-03

„Vitas Gerulaitis Cup“ gidas: svarbiausia informacija ir įdomiausi faktai

Liko vos kelios dienos iki antrojo Lietuvos istorijoje Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro. „Vitas Gerulaitis Cup“, kuriame bus kovojama dėl įspūdingo prizinio fondo, prasidės sekmadienį kvalifikacinėmis kovomis ir truks iki vasario 12 d. Prieš pasaulinių teniso kovų maratoną – gidas su svarbiausia informacija ir įdomiausiais faktais apie turnyrą ir jo dalyvius.

Legenda. Dėl savo išskirtinumo turnyras buvo pavadintas legendinės teniso asmenybės garbei. Vitas Gerulaitis buvo lietuvių kilmės JAV tenisininkas, teniso pasaulyje išgarsėjęs dėl savo įspūdingo žaidimo ir charizmos. „Lietuvos liūto“ pravardę gavęs žaidėjas 1977 m. laimėjo „Australian Open“ turnyrą, po kartą žaidė „French Open“ (1980 m.) ir „US Open“ (1979 m.) finaluose ir dusyk – turnyro Vimbldone pusfinaliuose (1977, 1978 m.). Jo kolekcijoje – net 26 ATP vienetų turnyrų trofėjai ir 9 dvejetų varžybų titulai bei 3-ioji pasaulinio ATP reitingo pozicija.

Lietuviai. Pagrindiniame turnyre dalyvaus trys Lietuvos tenisininkai – Ričardas Berankis (ATP-193) pateko pagal turimą reitingą, o talentingieji 18-mečiai Vilius Gaubas (ATP-760) ir Edas Butvilas (ATP-784) gavo vardinius kvietimus. Dar keturi lietuviai sulaukė kvietimų varžytis atrankoje. Tai – šiuo metu nereitinguoti Tomas Vaišė, Julius Tverijonas, Tadas Babelis ir 16-metis Vilniaus teniso akademijos auklėtinis Pijus Reklevičius.

Vardai. Tarp ryškiausių vardų – buvusi 10-oji pasaulio raketė prancūzas Lucas Pouille (ATP-334), 23-ią reitingą pasaulyje turėjęs ir R. Berankiui gerai pažįstamas bosnis Damiras Dzumburas (ATP-197) bei aukščiausiai iki 29-os vietos geriausių pasaulio žaidėjų klasifikacijoje užkopęs vokietis Janas-Lennardas Struffas (ATP-153), šiemet taip pat įveikęs ir „Australian Open“ kvalifikaciją bei žaidęs pagrindiniame šio „Didžiojo kirčio“ turnyre. O štai dvejetų turnyre bus galima išvysti 2023 metų „Australian Open“ finalininko trečios pasaulio raketės Stefano Tsitsipo brolį graiką Petro Tsitsipą bei 2022-ųjų „Vilnius Open“ čempionus monakietį Romainą Arneodo ir austrą Samą Weissborną.

Reitingai. Pastarasis duetas Vilniuje turės pirmąjį reitingą, o P. Tsitsipas kartu su rumunu Victoru Vladu Cornea – antrąjį. Vienetų varžybose aukščiausi reitingai priklausys olandui Timui van Rijthovenui (ATP-107), šveicarui Dominicas Strickeris (AT-118), trečias – austrui Jurijus Rodionovui (ATP-125).

Titulai. Net trys šio „Challenger“ dalyviai savo trofėjų kolekcijoje turi ir aukštesnės kategorijos titulų. L. Pouille yra triumfavęs net penkiuose ATP turnyruose ir žaidė dar keturiuose finaluose, tris ATP titulus laimėjo D. Dzumburas, o savo pirmąjį praėjusiais metais iškovojo ir T. van Rijthovenas, „Libema Open“ turnyro finale 6:4, 6:1 sudorojęs tuo metu antrą pasaulio raketę Daniilą Medvedevą. Geriausias mūsų šalies tenisininkas R. Berankis yra žaidęs dviejuose ATP finaluose, bet abiejuose suklupo, tačiau pagal ATP „Challenger“ taures 32-ejų lietuvis yra nepralenkiamas – jų yra iškovojęs net 13. Septyniuose tokios serijos turnyruose triumfavo D. Dzumburas, šešiuose – švedas Elias Ymeras (ATP-120), vokietis Janas-Lennardas Struffas, šveicaras Henri Laaksonenas (ATP-194).

Prizinis fondas. Dalyviams bus išdalintas didžiausias Lietuvos teniso istorijoje prizinis fondas – 118 tūkst. eurų. Palyginimui, spalį vykusiame „Vilnius Open“ turnyre dalyviams atiteko daugiau nei 45 tūkst. eurų. Šįkart turnyro čempionui bus išrašytas 16 020 eurų čekis, finalininkui atiteks 9 415 eurų, pusfinalį pasiekusiems – po 5 555 eurų, o net ir pralaimėjusiems pirmąją kovą – po 1 160 eurų.

Taškai. Lietuvos sostinėje triumfavęs tenisininkas savo ATP kraitį papildys net 100 taškų, finalininkas – 60, pusfinalių dalyviai – po 36, ketvirtfinalį pasiekusieji – 20, o pirmąją ratą įveikusieji – 9.

Kortai. Turnyro susitikimai vyks dviejuose kortuose – centriniame su 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančiomis tribūnomis ir 17-ame, kuriame mačus stebėti galės dar keli šimtai teniso gerbėjų.

Tvarkaraštis. Vasario 5-6 d. vyks vienetų kvalifikacinės varžybos, o pagrindinis turnyras startuos vasario 6-osios popietę. Pirmadienį-penktadienį pirmieji dienos mačai prasidės 11 val., šeštadienį pirmasis vienetų pusfinalis startuos 12 val., antrasis – ne anksčiau kaip 14 val., o dvejetų finalas – ne anksčiau kaip 16 val. Lemiama dvikova dėl „Vitas Gerulaitis Cup“ trofėjaus bus žaidžiama sekmadienį 13 val.

Greičio matuoklis. Viso turnyro metu centriniame „SEB arenos“ korte bus įrengtas greičio matuoklis, fiksuosiantis padavimą atliekančio žaidėjo kamuoliuko skriejimo greitį.

VIP lounge. Vasario 11-12 d. visi, įsigiję VIP bilietus, galės ne tik stebėti finalinius vienetų ir dvejetų varžybų mačus, bet ir restorano „U“ erdvėje mėgautis pianistės Ievos Dudaitės pasirodymais.

Transliacijos. Tie, kas negalės atvykti į Vilnių ir iš tribūnų stebėti ATP „Challenger“ serijos turnyro kovų, tai padaryti galės ir būdami namuose. Visi mačai bus transliuojami „O, Sportas“ „Youtube“ kanale, o lemiami vasario 11 ir 12 d. susitikimai – ir per BTV televiziją.

Bilietai. Bilietus į „Vitas Gerulaitis Cup“ turnyrą galima įsigyti bilietai.lt platformoje.