2023-02-11

„Vitas Gerulaitis Cup“ finale – Čekijos ir Didžiosios Britanijos tenisininkai

Šeštadienio popietę Vilniaus „SEB arenoje“ vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger 100“ serijos turnyre „Vitas Gerulaitis Cup“ paaiškėjo vienetų varžybų finalininkai. Dėl trofėjaus sekmadienį nuo 13 val. grumsis čekas Zdenekas Kolaras (ATP-214) ir britas Liamas Broady (ATP-175).

Pirmajame pusfinalyje Z. Kolaras 6:2, 6:3 įveikė 2022 metų „Vilnius Open“ vicečempioną Cemą Ilkelį (ATP-303) iš Turkijos.

Čekijos tenisininkas centriniame „SEB arenos“ korte žaidė itin užtikrintai nuo pat pirmųjų taškų – pirmajame sete tiesiog dominavo, o antrajame, nors ir sulaukė rimtesnio turko pasipriešinimo, atlikti „break‘ai“ pirmame ir paskutiniame geime atvėrė jam duris į turnyro finalą.

Antrame pusfinalyje L. Broady 6:1, 6:3 pranoko buvusią 23-ią pasaulio raketę Damirą Dzumhurą (ATP-226) iš Bosnijos ir Hercegovinos.

Šio mačo pirmojo seto pradžia klostėsi itin atkakliai ir kovingai, tačiau emocingai į epizodus ir teisėjo sprendimus reagavęs bosnis išsimušė iš ritmo ir leido varžovui išsiveržti į priekį.

Antrajame sete žiūrovai ir toliau galėjo mėgautis aukščiausio lygio tenisu su įspūdingais smūgiais ir neįtikėtinai laimėtais taškais. Visgi pirmaudamas 4:3 Liamas per 12 minučių trukusį geimą atliko lemtingą „break‘ą“ ir netrukus mačą užbaigė sėkmingais savo padavimais.

Lemiamas mačas tarp Z. Kolaro ir L. Broady „SEB arenos“ centriniame korte prasidės sekmadienį 13 val.

Patekę į pusfinalį čekas ir britas užsitikrino po 60 ATP reitingo taškų 9415 eurų, o triumfo „Vitas Gerulaitis Cup“ vienetų varžybose vertė – 100 ATP reitingo taškų ir 16020 eurų.

Dvejetų varžybose nugalėtojais tapo ukrainiečio Vladislavo Manafovo ir Ivano Liutarevičiaus duetas, finale užtikrintai 6:0, 6:2 nugalėję indą Arjuną Kadhe ir vokietį Danielį Masurą.

Šio turnyro prizinis fondas – didžiausias Lietuvos teniso istorijoje – net 118 tūkst. eurų.

Bilietus į finalą įsigyti galima bilietai.lt platformoje.