2023-02-10

„Vitas Gerulaitis Cup“: E. Butvilui nepavyko žengti į dvejetų finalą, paaiškėjo vienetų pusfinalio dalyviai

Penktadienį Vilniaus „SEB arenoje“ vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger 100“ serijos turnyre „Vitas Gerulaitis Cup“ paaiškėjo dvejetų varžybų finalo ir vienetų turnyro pusfinalio dalyviai. Deja, tarp jų lietuvių nėra.

Vienintelis turnyre likęs mūsų šalies atstovas Edas Butvilas kartu su italu Gianmarco Ferrari pusfinalyje pralaimėjo ukrainiečio Vladislavo Manafovo ir Ivano Liutarevičiaus duetui – 1:6, 4:6. Kitą dvejetų finalo porą sudarys indas Arjunas Kadhe ir vokietis Danielis Masuras, antrame pusfinalio mače 6:3, 6:2 susitvarkę su antrais pagal skirstymą monakiečiu Romainu Arneodo ir austru Samu Weissbornu.

Vilnius – itin sėkmingas miestas Cemui Ilkeliui (ATP-303). 2022 metų spalį į „Vilnius Open“ finalą iš kvalifikacijos patekęs turkas „Vitas Gerulaitis Cup“ turnyre žaidžia gavęs vardinį kvietimą, tačiau jo žygis čia – taip pat solidus.

Vienetų varžybų ketvirtfinalyje 27-erių tenisininkas 4:6, 7:6 (7:5), 7:5 palaužė belgą Jorį De Loore (ATP-209) ir pusfinalyje išbandys jėgas prieš Zdeneką Kolarą (ATP-214) iš Čekijos, kuris taip pat po trijų setų kovos 6:3, 4:6, 6:4 įveikė prancūzą Antoine Escoffier (ATP-202).

Kitą pusfinalio porą sudarys Liamas Broady (ATP-175) iš Didžiosios Britanijos ir buvusi 23-ioji pasaulio raketė Damiras Dzumhuras (ATP-226) iš Bosnijos ir Hercegovinos. Abiejų varžovai ketvirtfinalio mačų neužbaigė ir pasitraukė iš kovos dėl traumų. Tiesą, jeigu britas prieš prancūzą Evaną Furnessą (ATP-220) pirmavo 6:0, 1:0, tai bosnis prieš ketvirtą turnyro raketę austrą Dennisą Novaką (ATP-143) buvo besivejančio vaidmenyje – 2:6, 4:4.

Vienetų pusfinaliai ir dvejetų finalas bus žaidžiami šeštadienį, o sekmadienį 13 val. prasidės lemiamas vienetų susitikimas.

Gianmarco Ferrari ir Edas Butvilas (S. Čirbos nuotr.)
Gianmarco Ferrari ir Edas Butvilas (S. Čirbos nuotr.)

„Vitas Gerulaitis Cup“ turnyro nugalėtojams atiteks 100 ATP reitingo taškų, o visi jame dalyvaujantys tenisininkai pasidalins didžiausią prizinį fondą Lietuvos teniso istorijoje – net 118 tūkst. eurų.

Bilietus į „SEB arenoje“ vykstantį turnyrą platina bilietai.lt.