2023-02-09

„Vitas Gerulaitis Cup“: E. Butvilas pateko į dvejetų pusfinalį, R. Berankis pralaimėjo ketvirtai raketei

Vilniaus „SEB arenoje“ vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger 100“ serijos turnyre „Vitas Gerulaitis Cup“ ketvirtadienį žaidžiami vienetų antrojo rato ir dvejetų ketvirtfinalio mačai.

Pirmasis iš lietuvių į centrinį kortą žengė Edas Butvilas, kuris kartu su italu Gianmarco Ferrari sužaidė fantastišką mačą, eliminavo pirmą pagal reitingą dvejetų turnyro porą ir žengė į pusfinalį.

Dvikovos prieš prancūzą Jonathaną Eyssericą ir ukrainietį Denisą Molchanovą rezultatas – 3:6, 7:5, 11-9. Verta paminėti, kad prancūzas šiuo metu ATP dvejetų reitinge rikiuojasi net 90-as, o ukrainietis – 103-ias.

Pirmame sete lietuvio ir italo duetas vos sykį pralaimėjo savo padavimų seriją, bet varžovai patys neklydo ir išsiveržė į priekį. Antrajame kova vyko taškas į tašką (5:5), kol E. Butvilas ir G. Ferrari galiausiai atliko „break’ą“ ir paduodami išplėšė pratęsimą.

Jame žiūrovai išvydo itin atkaklią kovą – atsilikdami 3:6 ir 7:9 Edas su Gianmarco sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą (9:9). Netrukus varžovai paduodami atliko dvigubą klaidą, o sėkmingai atliktas G. Ferrari padavimas pakėlė „SEB arenoje“ susirinkus žiūrovus iš savo vietų.

Patekdami į pusfinalį lietuvis ir italas užsitikrino po 36 ATP dvejetų reitingo taškus bei 2400 eurų čekį.

Iškart po to į kortą žengusiam pajėgiausiam Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui (ATP-193) prasibrauti į vienetų varžybų ketvirtfinalį nepavyko. 32-ejų metų vilnietis antrajame rate po trijų setų kovos 6:1, 3:6, 2:6 neatsilaikė prieš ketvirtą turnyro raketę Dennisą Novaką (ATP-143) iš Austrijos.

Tarsi ant sparnų mačą pradėjęs R. Berankis pirmajame sete tiesiog dominavo, tačiau antrajame viskas apsivertė aukštyn kojomis, todėl teko žaisti lemiamą. Nors jį pradėjo pralaimėdamas net keturis geimus iš eilės, netrukus atgijo viltis (2:4). Vis tik „break’ą“ atlikęs austras netrukus mačą užbaigė sėkminga savo padavimų serija.

Susitikimas truko 1 val. ir 51 min. Už pirmojo rato įveikimą lietuviui atiteko 9 ATP reitingo taškai ir 1900 eurų.

„Vitas Gerulaitis Cup“ turnyro nugalėtojams atiteks 100 ATP reitingo taškų, o visi jame dalyvaujantys tenisininkai pasidalins didžiausią prizinį fondą Lietuvos teniso istorijoje – net 118 tūkst. eurų.

Bilietus į „SEB arenoje“ vykstantį turnyrą platina bilietai.lt.