2023-02-05

„Vitas Gerulaitis Cup“ burtai: jaunųjų lietuvių laukia rimti iššūkiai, R. Berankis susitiks su turku

Vos tik pasibaigus Daviso taurės mačams tarp Lietuvos ir Pakistano teniso rinktinių, Vilniaus „SEB arenoje“ buvo ištraukti Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ burtai.

Jie buvo negailestingi jauniesiems lietuviams – Viliui Gaubui (ATP-760) pirmajame rate teko mačas prieš antrąjį pagal skirstymą švedą Eliasą Ymerį (ATP-120), o Edas Butvilas (ATP-784) susigrums su prancūzu Antoine’u Escoffier (ATP-199). Pastarųjų keliai buvo susikirtę ir 2022-ųjų spalį „Vilnius Open“ antrajame rate – tąkart 6:0, 7:6 pergalę šventė Prancūzijos tenisininkas.

Tuo metu Ričardo Berankio (ATP-193) pirmajame vienetų varžybų etape laukia akistata su Altugu Celikbileu (ATP-205) iš Turkijos.

Edas ir Vilius savo mačus žais antradienį vakarinėje dalyje, o Ričardas – trečiadienį ne anksčiau 18 val.

Į pagrindinį turnyrą prasibrauti bandė ir dar keturi lietuviai, tačiau nei Tomui Vaišei, nei Tadui Babeliui, nei Juliui Tverijonui, nei 16-mečiui Vilniaus teniso akademijos auklėtiniui Pijui Reklevičiui įveikti atrankos barjero nepavyko.

Prieš pat turnyrų pradžią įvyko pokyčių ir dalyvių sąraše – į Vilnių neatvyko pirmasis pagal reitingą olandas Tim van Rijthoven (ATP-107) ir buvusi 10-oji pasaulio raketė prancūzas Lucas Pouille (ATP-334). Po šių rokiruočių pirmąja turnyro rakete tapo šveicaras Dominicas Strickeris (ATP-118).

Šeštadienio vakarą buvo ištraukti ir dvejetų varžybų burtai. Jose bus galima išvysti du duetus su lietuviais – V. Gaubas kartu su Tadu Babeliu žais prieš Puravą Rają ir Divij Sharaną iš Indijos, o E. Butvilas poroje su italu Gianmarco Ferrari susitiks su prancūzo A. Escoffier ir italo Juliano Ocleppo duetu.

„Vitas Gerulaitis Cup“ turnyro nugalėtojams atiteks 100 ATP reitingo taškų, o visi jame dalyvaujantys tenisininkai pasidalins didžiausią prizinį fondą Lietuvos teniso istorijoje – net 118 tūkst. eurų.

Bilietus į „SEB arenoje“ vykstantį turnyrą platina bilietai.lt.