2022-12-16

„Vitas Gerulaitis Cup“: ATP „Challenger“ turnyras Vilniuje pavadintas teniso legendos garbei

2023 metų vasario 6-12 dienomis Vilniaus „SEB arenoje“ bus surengtas antrasis Lietuvos istorijoje ATP „Challenger“ turnyras. Šįkart – dar ir aukštesnės kategorijos. O dėl savo išskirtinumo turnyras buvo pavadintas legendinės teniso asmenybės garbei – „Vitas Gerulaitis Cup“.

Vitas Gerulaitis buvo lietuvių kilmės JAV tenisininkas, teniso pasaulyje išgarsėjęs dėl savo įspūdingo žaidimo ir charizmos. „Lietuvių liūto“ pravardę gavęs žaidėjas 1977 m. laimėjo „Australian Open“ turnyrą, po kartą žaidė „French Open“ (1980 m.) ir „US Open“ (1979 m.) finaluose ir dusyk – turnyro Vimbldone pusfinaliuose (1977, 1978 m.). Jo kolekcijoje – net 26 ATP vienetų turnyrų trofėjai ir 9 dvejetų varžybų titulai bei 3-ioji pasaulinio ATP reitingo pozicija.

„Tai bus dar didesnio kalibro turnyras nei surengtas spalio mėnesį. Suprasdami jo svarbą Lietuvos tenisui, norėjome suteikti išskirtinį pavadinimą, o Vito Gerulaičio pavardė – puikiai žinoma visame pasaulyje ir yra neatsiejama nuo mūsų istorijos, – komentavo turnyro direktorius Ramūnas Grušas. – Pavadinimo klausimą derinome ne tik su ATP, bet ir su Vito šeima – džiaugiamės, kad pavyko susisiekti su JAV gyvenančia jo seserimi Ruta Gerulaitis ir gauti sutikimą naudoti legendinio tenisininko vardą ir atvaizdą.“

 

Po ATP turnyrų kalendorių besižvalgančių ir savo sezono planus besidėliojančių pasaulio tenisininkų dėmesį „ATP Challenger 100“ serijos turnyras Vilniuje turėtų patraukti ne tik dėl pavadinimo. Spalį šalies sostinėje vykęs „Vilnius Open by kevin.“ turnyras sulaukė daugybės gerų atsiliepimų, o ir patys žaidėjai pabrėžė, kad į Vilnių norėtų sugrįžti.

Negana to, šįkart varžybų nugalėtojams atiteks net 100 ATP reitingo taškų, o dalyviams bus išdalintas didžiausias Lietuvos teniso istorijoje prizinis fondas – 118 tūkst. eurų. Palyginimui, „Vilnius Open by kevin.“ turnyre laimėtojui atiteko 80 taškų, o dalyviams – daugiau nei 45 tūkst. eurų.

„Vertindamas pagal savo patirtį, galiu pasakyti, kad praėjęs „Challenger“ turnyras Vilniuje su organizacija ir sąlygomis prilygtų ATP-250, netgi galėtų pasiekti ATP-500 lygį. Tai, kad mes turime „Challenger“ turnyrą – valio. Bet kokiomis sąlygomis jį turime – tai jau kažkas kitokio. Tokių „Challenger“ turnyrų man nėra tekę žaisti, o jų tikrai daug esu prižaidęs. Turėtume tai vertinti. Ir, manau, kad didžioji dauguma tai daro“, – pabrėžė geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis, per savo karjeras jau dalyvavęs net 133-uose „Challenger“ serijos turnyruose.

„Vitas Gerulaitis Cup“ startuos mažiausiai 3 Lietuvos tenisininkai – be R. Berankio prieš vietinę publiką pasirodys ir jaunieji Edas Butvilas bei Vilius Gaubas.

Šis „ATP Challenger 100“ serijos turnyras taps tarptautinių teniso turnyrų maratono Vilniuje kulminacija. Prieš jį „SEB arenoje“ įvyks dar du dideli turnyrai: sausio 15-21 d. – ITF „World Tennis Tour M15“ serijos turnyras „Vilnius Cup 2023“, o vasario 3-4 d. – Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių. Bilietus į visus tris tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.