2023-01-16

„Vilnius Cup 2023“: lietuvių pergalių sąskaitą atidarė E. Butvilo ir T. Vaišės duetas

Vilniaus „SEB arenoje“ vykstančiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis M15“ serijos turnyre „Vilnius Cup 2023“ prasidėjo pagrindinių varžybų kovos. Pirmadienį vienetų ir dvejetų turnyruose į kortus žengė net septyni lietuviai.

Vienetų pirmajame rate 16-metis Pijus Reklevičius (be reitingo) 5:7, 0:6 turėjo pripažinti trečią reitingą turnyre turinčio vokiečio Sebastiano Prechtelio (ATP-593) pranašumą, o Tomas Vaišė (be reitingo) stojo į akistatą prieš septintąjį pagal skirstymą lenką Szymoną Kielaną (ATP-705) ir jam pralaimėjo po dviejų setų kovos – 4:6, 2:6.

Tomas dar žaidė ir dvejetų mačą. Kartu su Edu Butvilu jie tiesiog dominavo korte ir vos per 48 minutes 6:1, 6:2 įveikė lenkus Michalą Mikulą ir Olą Pieczkowskį.

Kituose dvejetų turnyro susitikimuose mūsiškių sėkmė nelydėjo. Tiesa, Viliaus Gaubo ir Tado Babelio duetui iki pergalės trūko labai nedaug – jie po trilerio su pratęsimu 1:6, 7:5, 8-10 nusileido ketvirtiems pagal reitingą ukrainiečiams Illya Beloborodko ir Viacheslav Bielinskyi.

Tuo metu 2022 metų Lietuvos čempionai Aleksas ir Julius Tverijonai, nors ir metė rimtą iššūkį antriems pagal skirstymą slovakams Milošui Karolui ir Lukašui Pokorny, tačiau galiausiai patyrė nesėkmę 3:6, 3:6.

Visus „Vilnius Cup 2023“ rezultatus, tvarkaraštį ir turnyro medį galima rasti ČIA.

Dalyviai Vilniuje varžosi dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

Šis ITF M15 turnyras – tik pirmoji teniso maratono sostinėje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Bilietus į tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.