2023-01-17

„Vilnius Cup 2023“: E. Butvilas žengė tolyn, V. Gaubas nusileido pirmai raketei

Vilniaus „SEB arenoje“ tęsiasi Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis M15“ serijos turnyras „Vilnius Cup 2023“. Antradienį pirmojo rato kovos baigėsi tiek vienetų, tiek ir dvejetų varžybose.

Antrą dieną iš eilės pergale pradžiugino Edas Butvilas (ATP-1053). Pirmadienį kartu su Tomu Vaiše laimėjęs dvejetų mačą, antradienio vakarą jis sėkmingai pradėjo ir vienetų varžybas.

Audringai publikos palaikomas 18-metis pirmajame rate per 2 val. ir 1 min. rezultatu 7:6 (9:7), 6:4 pranoko ukrainietį Aleksandrą Brayniną (ATP-1101).

Pirmojo seto pratęsime lietuvis atsiliko 1:5 ir 4:6, bet tuomet laimėjo tris taškus iš eilės, o rezultatui esant 7:7 – sėkmingai sužaidė dar dukart iš eilės.

Dramos netrūko ir antrajame sete – „break’ą“ pirmame geime Edas atliko po neįtikėtinos 19 minučių trukusios kovos. Greitai perimtą iniciatyvą mūsiškis išlaikė iki pat mačo pabaigos ir pelnytai žengė į kitą etapą.

Jame E. Butvilo laukia akistata su pirmąja šio turnyro rakete Karlu Fribergu (ATP-439), kuris iš tolimesnės kovos eliminavo Vilių Gaubą (ATP-753). Dėl kiekvieno taško rimtai paprakaituoti turėjęs švedas laimėjo rezultatu 6:2, 6:3.

Laimėti nepavyko ir Matui Vasiliauskui (ATP-1359). Po pirmo nesėkmingo seto, antrajame 20-metis kovojo taškas į tašką, bet pratęsime fortūna buvo varžovo pusėje – turkui Tuncay Duran (ATP-1334) pralaimėta 1:6, 6:7 (2:7).

Nesėkmingai vienetų susitikimas susiklostė Juliui Tverijonui (be reitingo), kuris 0:6, 2:6 turėjo pripažinti Alexandro Skorilo (ATP-980). Graikas sekmadienį kvalifikacijoje pranoko ir Juliaus brolį Aleksą Tverijoną.

Tuo metu 16-metis Vilniaus teniso akademijos auklėtinis Pijus Reklevičius kartu su porininku Marianu Dedura-Palomero iš Vokietijos žaidė pirmo rato dvejetų mačą. Vis tik po atkaklios, permainingos ir pratęsimo pareikalavusios kovos pergale džiaugėsi varžovai. Lietuvio ir vokiečio duetas rezultatu 6:3, 3:6, 4-10 nusileido suomiams Vesai Ahti ir Peetu Pohjolai.

Visus „Vilnius Cup 2023“ rezultatus, tvarkaraštį ir turnyro medį galima rasti ČIA.

Dalyviai Vilniuje varžosi dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

Šis ITF M15 turnyras – tik pirmoji teniso maratono sostinėje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Bilietus į tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.