2023-01-19

„Vilnius Cup 2023“: E. Butvilas pateko į pusfinalį ir tęsia titulo medžioklę

Vilniaus „SEB arenoje“ vykstantis Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis M15“ serijos turnyras „Vilnius Cup 2023“ pasiekė kulminaciją. Po ketvirtadienį sužaistų mačų paaiškėjo vienetų varžybų pusfinalio ir dvejetų finalo dalyviai.

Pergalingą žygį pratęsė vienintelis turnyre likęs lietuvis Edas Butvilas (ATP-1053), kuris, varžovui dėl sveikatos problemų nusprendus nebetęsti mačo, ketvirtfinalį prieš Micką Veldheerį (ATP-711) laimėjo 6:7 (5:7), 6:1, 3:1. Olandas turnyre turėjo aštuntą reitingą.

Pirmas setas klostėsi taškas į tašką – iš pradžių abu tenisininkai po 4 kartus laimėjo savo padavimų serijas, tuomet apsikeitė „break’ais“, kol galiausiai atsidūrė pratęsime, kuriame sėkmė šypsojosi svečiui iš Olandijos, jį laimėjusiam 7:5.

Antrąjį setą lietuvis pradėjo laimėdamas tris geimus iš eilės. Rezultatui esant 1:4, priekyje 40:15 buvęs varžovas paprašė medicininės pertraukėlės, po kurios E. Butvilas perėmė iniciatyvą ir laimėjo setą 6:1.

Lemiamo seto trečiajame geime Edas vėl atliko „break’ą“, netrukus dar laimėjo ir savo padavimus ir pirmavo 3:1, kuomet varžovas nebegalėjo tęsti mačo ir nusprendė pasitraukti.

Pirmą kartą karjeroje tarp keturių stipriausių ITF „World Tennis Tour“ turnyro žaidėjų patekęs E. Butvilas jau užsitikrino 4 ATP reitingo taškus.

Jo varžovas mače dėl bilieto į finalą bus šeštas pagal skirstymą Kirillas Kivattsevas (ATP-690). Ši dvikova „SEB arenoje“ penktadienį prasidės 16:00 val. Kitą pusfinalio porą sudarys septintoji turnyro raketė lenkas Kielanas Szymonas (ATP-707) ir čekas Jiri Barnatas (ATP-727).

Dėl dvejetų turnyro trofėjaus kovos ketvirtą reitingą turintys ukrainiečiai Illya Beloborodko ir Viačeslavas Bielinskis bei tretieji pagal skirstymą italas Federico Bertuccioli ir Kirillas Kivattsevas.

Visus „Vilnius Cup 2023“ rezultatus, tvarkaraštį ir turnyro medį galima rasti ČIA.

Dalyviai Vilniuje varžosi dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

Šis ITF M15 turnyras – tik pirmoji teniso maratono sostinėje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Bilietus į tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.