2023-01-18

„Vilnius Cup 2023“: E. Butvilas eliminavo favoritą, staigmenas pateikė ir slovakas bei ukrainietis

Vilniaus „SEB arenoje“ pagreitį įgaunančiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis M15“ serijos turnyre „Vilnius Cup 2023“ paaiškėjo vienetų ketvirtfinalio ir dvejetų pusfinalio dalyviai. Vienetų varžybose trečiadienį eliminuoti net trys aukščiausią reitingą turnyre turėję žaidėjai.

Pirmasis pagal skirstymą švedas Karlas Fribergas (ATP-439) nusileido Vilniaus publikos audringai palaikytam Edui Butvilui (ATP-1053). 18-metis lietuvis antrojo rato dvikovą laimėjo po įnirtingos 2 val. ir 1 min. trukusios kovos – 6:4, 6:4.

Pirmame sete Lietuvos teniso talentas atsiliko 2:4, bet tuomet laimėjo net keturis geimus iš eilės! Antrajame vyko ne ką mažiau atkaklesnė dvikova – varžovą nervintis privertęs E. Butvilas pirmaudamas 5:4 atliko „break’ą“, nors vienu metu atsiliko 15:40, ir šventė pergalę, atvėrusią duris į turnyro ketvirtfinalį.

Jame mūsiškio laukia akistata su aštuntą reitingą turinčiu olandu Micku Veldheeriu (ATP-711). Pirmą kartą karjeroje į ITF „World Tennis Tour“ turnyro ketvirtfinalį patekęs lietuvis užsitikrino 2 ATP reitingo taškus.

Iš „Vilnius Cup 2023“ vienetų varžybų iškrito ir antroji bei trečioji raketės – austras Sandro Koppas (ATP-459) po 2 val. ir 22 min. trukusios kovos 3:6, 7:6 (8:6), 3:6 pralaimėjo tik po kvalifikacijos į pagrindines varžybas patekusiam slovakui Milošui Karolui (ATP-1643), o vokietis Sebastianas Prechtelis (ATP-592) rezultatu 1:6, 4:6 neprilygo ukrainiečiui Illya Beloborodko (ATP-832).

Tomas Vaišė ir Edas Butvilas (S. Čirbos nuotr.)
Tomas Vaišė ir Edas Butvilas (S. Čirbos nuotr.)

Po savo pergalės vienetų mače pailsėjęs pusvalandį Edas kartu su Tomu Vaiše žengė į centrinį „SEB arenos“ kortą žaisti dvejetų ketvirtfinalį prieš trečią turnyro duetą Federico Bertuccioli ir Kirillą Kivattsevą. Tiesa, lietuviams nepavyko prasibrauti į pusfinalį – pralaimėta rezultatu 4:6, 4:6.

Šios akistatos laimėtojų varžovai kovoje dėl vietos dvejetų finale bus antri pagal skirstymą M. Karolas ir Lukašas Pokorny. Kitame pusfinalyje susitiks Nicolas Kobeltas ir Alexandros Skorilas bei I. Beloborodko ir Viačeslavas Bielinskis.

Vienetų ketvirtfinalio ir dvejetų pusfinalio mačai bus žaidžiami ketvirtadienį.

Visus „Vilnius Cup 2023“ rezultatus, tvarkaraštį ir turnyro medį galima rasti ČIA.

Dalyviai Vilniuje varžosi dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

Šis ITF M15 turnyras – tik pirmoji teniso maratono sostinėje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Bilietus į tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.