2023-01-15

„Vilnius Cup 2023“ burtai: jau pirmame rate lietuvių laukia rimti iššūkiai

Sekmadienio rytą Vilniaus „SEB arenoje“ prasidėjo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis M15“ serijos turnyro „Vilnius Cup 2023“ kvalifikacija, o vakare ištraukti ir pagrindinių vienetų bei dvejetų varžybų burtai.

Rimčiausias iššūkis pirmajame rate laukia aukščiausią reitingą iš lietuvių turinčio Viliaus Gaubo (ATP-756) – 18-metis žais prieš pirmąją turnyro raketę Karlą Fribergą (ATP-440) iš Švedijos. Jeigu Viliui pavyktų startuoti pergalingai, antrajame rate Vilniaus publika galėtų išvysti dviejų Lietuvos talentų akistatą – čia jo lauktų ukrainiečio Aleksandro Braynino (ATP-1102) ir Edo Butvilo (ATP-1052) mačo laimėtojas.

Kiek labiau sėkmė nusišypsojo Juliui Tverijonui (be reitingo) ir Matui Vasiliauskui (ATP-1162), kurių pirmieji varžovai bus kvalifikaciją įveikę žaidėjai.

Ši ketveriukė savo mačus žais antradienį.

Pirmadienį 16-metis Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinis Pijus Reklevičius (be reitingo) stos į dvikovą prieš trečiąją turnyro raketę vokietį Sebastianą Prechtelį (ATP-593), o Tomas Vaišė (be reitingo) – prieš septintąjį pagal skirstymą lenką Szymon Kielaną (ATP-705).

Aleksas Tverijonas (S. Čirbos nuotr.)
Aleksas Tverijonas (S. Čirbos nuotr.)

Kvalifikacijoje kelią į pagrindinį turnyrą prasiskinti bandė dar keturi Lietuvos tenisininkai – VTA treneris Aleksas Tverijonas ir auklėtinis Denisas Struk, Ugnius Bičkauskis ir Julius Augūnas. Vis tik visi turėjo pripažinti varžovų pranašumus.

Būrys lietuvių varžysis ir dvejetų varžybose. Čia savo jėgas išbandys E. Butvilas ir T. Vaišė, V. Gaubas ir Tadas Babelis, 2022-ųjų Lietuvos čempionai broliai Aleksas ir Julius Tverijonai bei P. Reklevičiaus ir vokiečio Mariano Deduros-Palomero duetas. Pirmosios trys poros pirmąjį turnyro mačą žais pirmadienį.

Visus „Vilnius Cup 2023“ rezultatus, tvarkaraštį ir turnyro medį galima rasti ČIA.

Dalyviai Vilniuje varžysis dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

Šis ITF M15 turnyras – tik pirmoji teniso maratono sostinėje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Bilietus į tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.