2023-01-27

„SEB arenoje“ – unikali teniso legendai skirta nuotraukų paroda

Šiandien Vilniuje įsikūrusioje „SEB arenoje“ atidaryta lietuvių kilmės teniso legendai Vitui Gerulaičiui skirta fotografijų paroda. Iki šiol niekur nepublikuotose ir neeksponuotose nuotraukose užfiksuotos unikalios V. Gerulaičio gyvenimo akimirkos.

Nuotraukas šiai ekspozicijai suteikė Mindaugas Dagys, ilgametis Gerulaičių šeimos draugas ir buvęs Lietuvos teniso sąjungos generalinis sekretorius, o nuotraukų istoriją nupasakojo Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenanti Vito Gerulaičio sesuo Rūta Gerulaitis.

„Nuostabu, kad prie šios ekspozicijos prisidėjo žmonės, kurie turėjo tiesioginį ir labai artimą ryšį su Vitu Gerulaičiu. Jo sesuo Rūta Gerulaitis, mums pasakojusi apie kiekvieną iš „SEB arenoje“ eksponuojamų nuotraukų, džiaugėsi galėdama dar kartą prisiminti jau patirtas akimirkas, bei minėjo jog jas prisimena, lyg tai būtų įvykę vakar“,- sako Ovidijus Jurevičius, „SEB arenos“ rinkodaros vadovas.

Iki vasario pabaigos veiksiančią parodą teniso mylėtojams padovanojo bendrovė „Darnu Group“.
1977 m. Australijos atvirųjų pirmenybių čempionas buvo pakilęs iki 3-ios ATP reitingo vietos. Per karjerą jis laimėjo 24 vienetų ir 8 dvejetų turnyrus, o 1979 m. tapo ir Daviso taurės čempionu. V. Gerulaitis mirė 1994 m., nelaimingo atsitikimo metu.

„Drįstu teigti, kad Vitas Gerulaitis Lietuvos teniso mylėtojams yra paslaptinga, gal net kažkiek mistinė figūra. Visi esame girdėję kelias garsias jo citatas, tačiau tai, turbūt, ir daugiau mažiau viskas, ką žinome apie legendinį tenisininką. Tikiuosi, kad ši paroda padės mums pažinti Vitą Gerulaitį bent šiek geriau. Kartu noriu labai padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos“, – sako Ramūnas Grušas, „SEB arenos“ direktorius.

Vasario 5 d. „SEB arenoje“ prasidės ir V. Gerulaičio garbei pavadintas ATP „Challenger 100“ serijos turnyras, didžiausios iki šiol Lietuvoje rengtos teniso varžybos. Pagrindiniame „Vitas Gerulaitis Cup“ turnyre pasirodys ir bent 3 Lietuvos tenisininkai – Ričardas Berankis, Vilius Gaubas ir Edas Butvilas.

Tuo tarpu, Daviso taurės susitikimas tarp lietuvių ir pakistaniečių vyks vasario 3-4 d. „SEB arenoje“ Vilniuje. Vasario 3 d., penktadienį, bus žaidžiami du vienetų susitikimai. Šeštadienis prasidės dvejetų akistata, po kurios seks dar du vienetų mačai. Bilietus į šias varžybas platina bilietai.lt