2023-01-06

Treneris R. Mugevičius: Lietuvos tenisininkai turi visus ginklus atkeršyti pakistaniečiams

Vasario pradžioje „SEB arenoje“ Vilniuje Daviso taurės varžybose raketes sukryžiuos geriausi Lietuvos ir Pakistano tenisininkai. Lietuviams tai bus puiki proga pasiekti revanšą už praėjusių metų kovo mėnesį Islamabade patirtą skaudų pralaimėjimą, kuomet kortų šeimininkai įveikė Lietuvos rinktinę 3:2.

Pakistane Lietuvos komandą treniravęs Rimvydas Mugevičius įsitikinęs, kad šį kartą lietuviai bus ryškūs susitikimo favoritai.

„Visi žinome, kad prognozės sporte yra labai slidus reikalas. Esu įsitikinęs, kad Vilniuje mūsų rinktinė iškovos pergalę prieš pakistaniečius. Aišku, daug kas priklausys nuo komandų sudėčių. Visgi girdėjau, kad Lietuvai šiame susitikime atstovaus visi pajėgiausi tenisininkai – Ričardas Berankis, Vilius Gaubas, Edas Butvilas. Galbūt tam tikrų problemų galime turėti dvejetų susitikime, vis tik varžovų lyderis Aisamas Qureshi, nepaisant solidaus amžiaus, vis dar yra elitinis dvejetų žaidėjas. Tačiau tokio formato varžybose to tikrai nepakanka galutinei pergalei“, – įsitikinęs ilgametis rinktinės kapitonas R. Mugevičius.

Kodėl, tuomet, lietuviams nepavyko prieš metus parsivežti pergalės iš Islamabado?

„Po mačo daug kas kalbėjo, kad žolės danga buvo pagrindinis veiksnys, lėmęs ano susitikimo baigtį. Aš sakyčiau, kad ne pati danga – mūsų tenisininkai mėgsta, ant žolės jie yra iškovoję puikių pergalių. Kalbėti reikėtų ne apie pačią dangą, o jos kokybę. Kuri Islamabade tikrai nebuvo gera. Ir tai kišo koją agresyvų tenisą žaidžiantiems mūsų vyrams. Kuomet žaidi aktyviai, diktuoji tempą, atakuoji, labai svarbu idealiai pasiruošti kiekvienam smūgiui, tinkamai prieiti prie kamuoliuko. Kitaip pasipila klaidos. Pakistane padaryti tai buvo ypač sunku, mat kiekvienas kamuoliukas po kontakto su danga atšokdavo vis kitur. Žaidžiant uždarame korte, ant kokybiškos kietos dangos, pakistaniečiai prieš mūsiškius neturės rimtų ginklų“, – kalba R. Mugevičius.

Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių „SEB arenoje“ Vilniuje vyks vasario 3-4 dienomis. Pergalę šiame mače iškovojusi komanda pakils į pirmąją Daviso taurės varžybų grupę.

Šis susitikimas bus tik dalis teniso šventės, sausio ir vasario mėnesiais vyksiančios Vilniuje. Sausio 15 d. „SEB arenoje“ prasidės ITF „World Tennis Tour M15“ serijos turnyras, o iš karto po Daviso taurės mačo startuos ATP „Challenger 100“ serijos turnyras „Vitas Gerulaitis Cup“.

Bilietus į šiuos tris tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.