2022-06-09

Tenisas – fizinė veikla, bendravimas ir būdas pažinti save

Vilniuje įsikūrusi „SEB arena“ vasarą ties pagalbos ranką visiems, kurie nori išbandyti tenisą. Jau aštuonerius metus iš eilės čia rengiami šios sporto šakos pradžiamokslio kursai suaugusiems. Šiuose kursuose 8 treniruočių ciklą grupei, kurioje yra ne daugiau nei 4 žmonės, veda patyrę Vilniaus teniso akademijos treneriai.

Irma Stundžytė, „SEB arenos“ pardavimų vadovė, pasakoja šiuos kursus išbandžiusi praėjusią vasarą ir nuo to laiko likusi teniso kortuose. „Neslėpsiu, darbo aplinka padarė savo. Tenisas visuomet buvo šalia, tad vieną dieną pasiryžau šį sportą išbandyti pati. Buvo kiek drąsiau, nes 4 žmonių grupėn susibūrėme su kolegėmis. Mėnesio trukmės treniruočių pakako, kad suprastumėm ar tenisas mums tinka, ar ne. Po kursų dviejų merginų karjera teniso aikštyne pasibaigė, o aš ir kita mano kolegė toliau kremtame teniso paslaptis“.

Dabar mergina tenisą žaidžia kartą per savaitę, o vasarą planuoja tai daryti bent dvigubai dažniau.

„Tiesą pasakius, jau atsiranda minčių apie dalyvavimą turnyruose. Norėtųsi išbandyti savo jėgas kokioje nors „pradinukų“ grupėje. Juk sportas galiausiai yra apie varžymąsi, varžovų ir savęs įveikimą“, – sako I. Stundžytė.

Ar tenisas yra sunkus sportas? „Tikrai nelengvas. Tačiau įveikiamas, jei yra pakankamai noro ir užsispyrimo. Kiekviename sporte yra specifikos, tam tikrų judesių, kurių nėra kitur. Reikia suprasti kūno mechaniką, šlifuoji judesius, nes iš pirmo karto tikrai nesigauna nei smūgis iš dešinės, nei padavimas. Bet su laiku rezultatas ateina, atsiranda kūno, judesių, aikštės pajautimas. Nors, pavyzdžiui, su smūgiu iš kairės man iki šiol sutarti gana sunku. Man regis tai tiesiog kūnui gana netipinis judesys“, – juokiasi mergina.

„Visgi visus šiuos sunkumus nustelbia šios sporto šakos grožis. Ir kiti privalumai. Tai yra ir fizinė veikla, ir bendravimas, ir puikus savęs pažinimas. Todėl išbandyti save teniso kortuose aš labai patariu kiekvienam“.

Susipažinkite su tenisu ir Jūs! Kviečiame visus pradedančiuosius, registruotis į SEB arenos vasaros teniso kursus.

Daugiau informacijos