2015-04-24

Skvošo mėgėjams – naujas turnyras

Vis daugiau moterų Lietuvoje į rankas ima skvošo raketę ir ryžtasi dalyvauti turnyruose. Balandžio 25 d. Vilniaus „SEB arenoje“ nuo 10 iki 14 val. vyks mišrių porų skvošo turnyras.

Dalyvauti turnyre užsiregistravo 11 porų. Pasak organizatorės Inesos Daugintaitės, – tai jau laimėjimas: „Džiugu, kad skvošas Lietuvoje populiarėja tarp moterų. Pernai lapkričio mėnesį vykusiame ketvirtajame Lietuvos čempionate dalyvavo 7 moterys, o šiame turnyre jų turime jau vienuolika. Šešios treniruotės, kurias vedėme moterims, davė savo rezultatus“. Geriausios Lietuvos skvošo žaidėjos norėdamos paskatinti moteris žaisti skvošą nuo vasario iki balandžio šeštadieniais „SEB arenoje“ savo iniciatyva surengė treniruotes, kuriose buvo supažindinama su šio žaidimo taisyklėmis, lavinami žaidimo įgūdžiai. „Latvijoje skvošas daug populiaresnis, ten žaidžia apie 60 moterų, kurios yra reitinguojamos, rengiami atskiri moterų turnyrai. Lietuvoje tokių tradicijų neturime – pajėgiausios mūsų žaidėjos dalyvauja vyrų turnyruose – tarp 150 vyrų yra apie 5 proc.  moterų. Moterų turnyrai reti ir negausūs“, – apie situaciją Lietuvoje kalbėjo I. Daugintaitė. Šiuo metu, pasak turnyro organizatorės ir trečiosios Lietuvos raketės, Lietuvos moterų skvošo bendruomenė vienija apie 30 moterų, iš kurių šeštadienines treniruotes nuolat lankė 10–15.

Šeštadienį vyksiantį mišrių porų turnyrą galima vadinti ir tarptautiniu – be Lietuvos žaidėjų, jame dalyvaus ir Lietuvoje gyvenanti latvė bei amerikietis. Poros bus sudaromos prieš pat varžybas traukiant burtus.

Turnyre dalyvaus pajėgiausios Lietuvos skvošo žaidėjos: pirmoji raketė Rita Paškevičiūtė, antra-trečia vieta reitinguose besidalinančios Dovilė Dagytė ir Irena Jakimovič. O štai pajėgiausių vyrų šeštadienį išvysti nepavyks: jie šiuo metu dalyvauja Europos III diviziono skvošo čempionate. Mišrių porų turnyre dalyvaus Lietuvos Top-50 žaidėjai.

Pasak I. Daugintaitės, turnyras išskirtinis bus skaičiavimo sistema – bus sumuojami dviejų žaidėjų taškai, t. y. vyro ir moters. „Paprastai vyksta turnyrai vyrams, moterims arba mišrūs, kuomet kiekvienas žaidėjas žaidžia už save. Dabar žaidėjas žais ir už save, ir už porininką – kitokia taškų skaičiavimo ir reitingavimo sistema“.

Turnyro prizininkų ir dalyvių lauks dovanos – jie laimės nemokamų valandų žaisti skvošą „SEB arenoje“, kompanijų „Paulig“, „Vilkyškių pieninė“ prizų.

Gegužę „SEB arenoje“ vyks paskutiniai šio sezono turnyrai: skvošo turnyras Lyra taurei  laimėti, piramidės turnyras ir moterų skvošo turnyras.