2023-04-20

„SEB arenoje” – virš 70 tūkst. apsilankymų kas mėnesį

„SEB arena, 28 kortus po vienu stogu turintis vienas iš didžiausių uždarų teniso centrų Europoje, pamažu ima ruoštis vasaros sezonui. Nuo gegužės mėnesio pradžios didelės dalies sostinės teniso mėgėjų maršrutas vis dažniau kryps link Bernardinų parke įrengtų 12 teniso aikštelių.

„Aišku, „SEB arena“ neliks tuščia. Nemaža dalis tenisininkų tiesiog mėgsta žaisti uždaruose kortuose, kur danga yra prognozuojama, į akis nespigina saulė, temperatūra visuomet vienoda, o žaidimui netrukdo vėjas. Be to, vasarą arenoje vyksta įvairios stovyklos teniso pradžiamokslį perprasti norintiems vaikams ir suaugusiems. Galiausiai vasaros orai Lietuvoje yra neprognozuojami, dažni lietūs verčia po stogu kartais grįžti net ir tuos tenisininkus, kurie mėgsta žaisti lauke. Tad veiklos ir judesio arenoje netruks ir vasarą“, – pasakoja arenai vadovaujantis Ramūnas Grušas.

Per mėnesį – daugiau nei 70 tūkst. lankytojų

Praėjusią vasarą buvo baigta daugiau nei 10 mln. eurų kainavusi arenos rekonstrukcija, po kurios atsirado dar 7 kietos dangos teniso kortai.

„Kaip ir manėme, net ir išaugus teniso aikštelių skaičiui, užimtumo rodikliai iš esmės nepakito. Akivaizdu, kad vis daugiau vilniečių išbando tenisą ir pamilsta šią sporto šaką. Būtent jie, kartu su daugiau nei 600 „SEB arenoje“ besitreniruojančių Vilniaus teniso akademijos auklėtinų, užpildo areną“, – sako R. Grušas.

Jis atskleidžia, kad žiemos sezono metu per mėnesį „SEB arenos“ durys vidutiniškai praveriamos kiek daugiau nei 70 tūkst. kartų. „Aišku, tai nėra unikalių lankytojų, teniso, badmintono ir skvošo žaidėjų skaičius. Turime daug nuolat pas mus sportuojančių žmonių, į šį skaičių taip pat patenka viešbučio svečiai, sporto klube „Reformatas“ sportuojantys žmonės. Tačiau srautas, sutikite, įspūdingas.

Turnyrai, kokių Lietuvoje dar nebuvo

Anot „SEB arenos“ vadovo, prie naujos teniso populiarumo bangos smarkiai prisidėjo ir Vilniuje vykę profesionalų turnyrai – dvejos Daviso taurės varžybos, pirmą kartą Lietuvoje surengti Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyrai, taip pat Tarptautinės teniso federacijos (ITF) varžybos. Po jų į areną plūstelėjo ženklus skaičius tenisą atradusių žmonių.

„Galiu išduoti nedidelę paslaptį. Pas mus vykęs ATP „Challenger“ serijos turnyras „Vilnius Open by kevin.“ žaidėjų buvo įvertintas kaip vienas iš kelių pačių geriausių „Challenger“ turnyrų 2022 metų sezone. Šiame vertinime atsižvelgiama į tokius veiksnius kaip turnyro organizacija, infrastruktūra, treniruočių, apgyvendinimo, maitinimo sąlygos. Mums gi smagus ne tik pats tokio įvertinimo faktas, bet ir tai, kad iš esmės tas pačias sąlygas, pasibaigus turnyrams, galime pasiūlyti ir Vilniaus teniso mėgėjams, – teigia R. Grušas.

Mėgėjų varžybos – kone kiekvieną savaitgalį

Praėjusio žiemos sezono metu „SEB arenoje“ vyko beveik 30 įvairių teniso mėgėjams skirtų turnyrų.

„Įvairios mėgėjų varžybos jau tapo gražia arenos savaitgalių tradicija. Manau, tai labai teniso plėtrai svarbus reiškinys, buriantis, stiprinantis bendruomenę. Pastebime, kad pamažu didėja ne tik žaidėjų, tačiau ir sirgalių skaičius. Palaikyti kortuose kovojančių sportininkų ateina jų draugai, artimieji, vaikai. Žodžiu, teniso turnyrai tampa savotiška laisvalaikio forma ne tik šį sportą pamėgusiems žmonėms. Juolab turime ką pasiūlyti ir jiems. Pavyzdžiui, turėjome specialią ekspoziciją, skirtą geriausiam lietuvių kilmės tenisininkui Vitui Gerulaičiui atminti, arenos erdvėse nuolat vyksta kitos fotografijos parodos, – pastebi „SEB arenos“ vadovas.

Be 28 teniso kortų, „SEB arenoje“ taip pat įrengtos 4 badmintono, 2 skvošo ir 10 mini teniso aikštelių. Centriniame arenos korte instaliuota išmaniojo korto įranga, realiuoju laiku rodanti smūgių greitį, tikslumą, kitus pasirinktus žaidimo parametrus. Tai yra vienintelis toks kortas Lietuvoje.