2020-04-25

SEB arenoje finišavo Lietuvos skvošo čempionatas

64 skvošo entuziastai savaitgalį SEB arenoje Vilniuje išsidalijo devintojo Lietuvos čempionato apdovanojimus. Pajėgiausias buvo jau ketverius metus reziduojantis Jaiyeola Seunas, TOP 8 (Open) grupės finale įveikęs vilnietį Mantą Kočiūną. Tarp moterų geriausiai žaidė Erika Rimšaitė iš Kauno, finale nugalėjusi Simoną Pakrijauskienę iš Vilniaus.

„Mūsų viltys, kad tobulėtų jaunimas ir šiuo sportu susidomėtų ir galėtų juo mėgautis vyresni. Vilnius mums gerai pažįstamas, čia dažnai atvažiuojame. Galime pažaisti ne tik su savais kauniečiais, tačiau ir vilniečiais, klaipėdiečiais, šiauliečiais“, – sakė vienas turnyro organizatorių ir skvošo pradininkų Lietuvoje Edvinas Vasiliauskas.

54 vyrai ir 10 moterų buvo suskirstyti į keturias grupes, kurios kovėsi keturiose SEB arenos skvošo aikštelėse. MSB grupės varžybas laimėjo Dominykas Kabašinskas iš Vilniaus, finale 11:9 11:3 11:6 įveikęs taip pat vilnietį Justą Nikonovą.

MSA (vyrų vienetų A) grupės nugalėtoju tapo kaunietis Gediminas Buntis, lemiamą kovą 11:5 5:11 10:12 11:4 11:6 laimėjęs prieš Modestą Anusauską iš Vilniaus.

Pajėgiausioje TOP 8 (Open) grupėje mažasis ir didysis finalai buvo tarptautiniai. Dėl trečiosios vietos susikovė lietuvišką pasą turintis Konradas Tyma iš Poznanės ir vilnietis  Martynas Pempė. Įtemptą kovą 9:11 11:7 11:13 11:1 11:2 laimėjo K. Tyma.

Finalas virto senų varžovų dvikova. Lietuvoje mokslus baigęs nigerietis Jaiyeola Seun, turėjęs 274-ą reitingą pasaulyje metė iššūkį Lietuvos rinktinės nariui Mantui Kočiūnui.  11:7 11:7 8:11 11:6 laimėjo Lagose gimęs skvošo meistras.

Moterų grupėje, dėl trečios vietos susikovė vilnietės Jevgenija Vienažindytė ir Dovilė Dagytė. Dvikova baigėsi J. Vienažindytės pergale  9:11 11:4 11:4 12:10

Finalą iš Vilniaus kilusi ir dabar Kaune gyvenanti Erika Rimšaitė prieš vilnietę Simoną Pakrijauskienę laimėjo 11:2 11:7 11:2.