2022-11-29

R. Berankis patvirtino: atstovaus Lietuvai Daviso taurės mače ir žais „ATP Challenger“ turnyre Vilniuje

Naujajam sezonui baterijas Lietuvoje kraunantis Ričardas Berankis apsilankė tinklalaidėje „13 geimas“, kurios metu pasidalino mintimis apie pasibaigusio sezono džiaugsmus ir nesėkmes, ne visai tradicinį pasirengimą naujoms kovoms, 2023 metų sezono pradžios planus ir darbą su naujuoju treneriu.

Bendraudamas su tinklalaidės vedėjais pajėgiausias Lietuvos tenisininkas patvirtino, kad kaip ir rudenį, taip ir žiemą – Vilniaus publika galės jį išvysti net dukart. Vasario 3-4 d. R. Berankis „SEB arenoje“ kartu su Lietuvos rinktine bandys įveikti Pakistano tenisininkus ir po ilgos pertraukos sugrįžti į Daviso taurės pirmąją pasaulinę grupę, o vasario 6-12 d. varžysis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger 100“ serijos turnyre.

„Apsisprendėme skristi į Australiją. Ten vyks du „Challenger“ turnyrai – kurį pasirinksime žaisti dar nežinau. O tuomet lauks „Australian Open“ kvalifikacija. Ir pagal šio turnyro rezultatus spręsime, ar žaisime dar vieną „Challenger“ turnyrą. O tada žaisiu Daviso mačą ir „Challenger“ turnyrą Vilniuje“, – artėjančio sezono pirmaisiais planais dalijosi 32 metų vilnietis.

Praėjęs sezonas jam prasidėjo sėkmingai, tačiau nuolatinės sveikatos problemos sumaišė visas kortas. Būtent dėl šios priežasties lietuvis ATP reitinge nusirito į antrojo šimtuko galą ir šiuo metu rikiuojasi tik 171-as.

„Dirbam, kad būtų geriau. Bet dabartinio reitingo nesureikšminu, nes metai buvo sunkūs ir tai neatspindi mano realaus reitingo, kur aš dabar galėčiau būti“, – pabrėžė R. Berankis.

Paskutinius savo mačus jis sužaidė spalio viduryje, kuomet varžėsi istoriniame „Vilnius Open by kevin.“ turnyre. Baigęs pasirodymą Lietuvos sostinėje Ričardas savaitę skyrė poilsiui ir tuomet kartu su fizinio rengimo treneriu kibo į darbus. Šiuo metu jis treniruojasi dukart per dieną – mina dviračiu ir bėgioja krosus, o taip pat lankosi pirtyje bei įvairiose atsistatymo procedūrose.

„Dabar esu teisingame kelyje, atsistatęs, atlaikau gana aukštus krūvius, naujiems metams bazinė ištvermė bus tikrai gera. Dabar bus svarbiausia kitąmet neperlenkti lazdos tam tikrose vietose, kad pilnai neišsikrauti“, – apie didžiausią praėjusio sezono klaidą ir padarytas išvadas kalbėjo R. Berankis, pripažinęs, kad jau pasiilgo treniruočių teniso korte.

O čia jis turės naują pagalbininką – vokietį Janą De Wittą. Šis specialistas yra treniravęs tokius žaidėjus kaip Gillesas Simonas, Gaelis Monfilsas, Viktoras Troickis ar Nikolozas Basilashvili.

„Sueina mūsų biolaukai – nei nervuojam vienas kitą, nei ką, – juokėsi Ričardas. – Mintys, kas galėtų pagerinti mano žaidimą, ties kuo reikėtų labiau padirbti, kokiais būdais tai padaryti, irgi sutampa. Kortos sukrito pakankamai tvarkingai ir sutarėme visą ateinantį sezoną pabandyti dirbti kartu“.

„Jis yra smulkmeniškas, bet kaip sakoma – sėkmė ir priklauso nuo smulkmenų, jeigu jas teisingai suvaldai“, – apie savo naująjį trenerį kalbėjo lietuvis.

Tinklalaidėje R. Berankis taip pat prisiminė karjeros pradžioje patirtus nuotykius, pasidalino tėvystės džiaugsmais ir išsakė savo nuomonę tiek jaunuosius Lietuvos, tiek ir apie pasaulį stebinančius teniso talentus ispaną Carlosą Alcarazą ir norvegą Casperą Ruudą.