2024-03-01

Pirmoji Lietuvos moterų teniso rinktinės stovykla – Helsinkyje

Lietuvos moterų teniso rinktinės narės Klaudija Bubelytė ir Patricija Paukštytė, o taip pat komandos kapitonė Edita Liachovičiūtė, dalyvavo Lietuvos teniso sąjungos ir Suomijos teniso federacijos iniciatyva surengtoje bendroje šių šalių moterų teniso rinktinių stovykloje. Keturias dienas Helsinkyje vykusiose treniruotėse tenisininkės rengėsi artėjančioms Billie Jean King taurės kovoms. Šiame sezone, tiesa, lietuvių ir suomių keliai turnyre nesusikirs. Lietuvos tenisininkės kovos antrojoje varžybų grupėje, o suomės – trečiajame divizione. 

„Labai naudinga išvyka, po dvi intensyvias treniruotes kasdien, kartu su pajėgiomis varžovėmis. Manau, kad mūsų merginoms buvo labai sveika pakeisti aplinką, treniruočių partneres, tam tikrus treniruočių metodus. Man, kaip kapitonei, buvo svarbu pamažu pratinti jas prie minties, kad netrukus merginoms teks kautis ne tik už save, ką jos yra pratę daryti viso sezono metu, bet ir už komandą bei šalį“, – pasakoja E. Liachovičiūtė.

Į stovyklą taip pat buvo kviestos Lietuvos rinktinės lyderė Justina Mikulskytė bei Andrė Lukošiūtė. Visgi jos neatvyko į stovyklą, mat tęsia pasirodymus individualiuose Tarptautinės teniso federacijos „World Tennis Tour“ serijos turnyruose.

„Justina žaidžia Indijoje, Andrė – Egipte. Helsinkyje norėjau matyti ir jas, tačiau buvome sutarę, kad visų pirma merginos žiūrės savo grafikus ir tikslus. Linkiu joms sėkmės ir kuo daugiau pergalių iki „SEB arenoje“ balandžio pirmoje pusėje vyksiančio Billie Jean King taurės turnyro pradžios“, – sako Lietuvos rinktinės kapitonė.

Jos nuomone, šis bendras suomių ir lietuvių projektas tikrai pasiteisino, todėl galima būtų galvoti apie jo tąsą. „Viena iš pagrindinių mažų valstybių tenisininkų ir tenisininkių problemų – treniruočių partnerių trūkumas. Dažnai esame tiesiog priversti virti savo sultyse. Tokios gi stovyklos padeda šią problemą spręsti. Manau, kad šią patirtį dar ne kartą pritaikysime ne tik su profesionalais, rinktinių nariais, tačiau ir jaunaisiais tenisininkais“.

Pasibaigus treniruočių stovyklai K. Bubelytė ir P. Paukštytė Helsinkyje dalyvavo ITF „World Tennis Tour“ serijos turnyre.

Billie Jean King taurės – moterų teniso pasaulio čempionato – antros grupės Europos-Afrikos zonos turnyras, kuriame dalyvaus 11 komandų, „SEB arenoje“ Vilniuje vyks balandžio 8-13 d. Turnyre kovos Lietuvos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Egipto, Estijos, Sakartvelo, Izraelio, Kosovo, Maltos, Maroko ir Šiaurės Makedonijos tenisininkės.