2022-09-12

Paskutinis bilietas į Lietuvos vyrų teniso rinktinę – Tadui Babeliui

Tadas Babelis tapo penktuoju Lietuvos vyrų teniso rinktinės nariu. Tokį sprendimą po 3 dienas „SEB arenoje“ Vilniuje vykusios rinktinės kandidatų stovyklos priėmė Lietuvos komandos kapitonas Šarūnas Kulnys. T. Babelis jau prisijungė prie Daviso taurės mačui Vilniuje besirengiančių Ričardo Berankio, Viliaus Gaubo, Edo Butvilo ir Ainiaus Sabaliausko.

Š. Kulnys išskiria kelis pasirinkimo motyvus. „Visų pirma, Tadas visos stovyklos metu žaidė solidų tenisą. Nedaugžodžiaudamas pasakysiu, kad korte jis gana užtikrintai įveikė visus pagrindinius savo varžovus. Man patiko jo žaidimas – aktyvus, diktuojantis, įvairus. Be to, Tadas jau turi sukaupęs nemažai Daviso taurės varžybų patirties, o tai taip pat yra labai svarbu. Ši patirtis leidžia jam korte jaustis laisviau ir užtikrinčiau. Galiausiai Tadas yra tikras komandos žmogus, gebantis kurti puikų grupės mikroklimatą“.

25 metų amžiaus T. Babelis šiuo metu užima 1214-ą ATP reitingo vietą. Lietuvos vyrų teniso rinktinės sudėtyje jis debiutavo 2015 metais vykusioje lietuvių akistatoje su Slovėnijos komanda. Nuo tada į rinktinę jis buvo kviestas dar 6 kartus. Šių metų Lietuvos teniso čempionato pusfinalyje vilnietis įtemptoje 3 setų kovoje – 1:6 6:3 5:7 – nusileido čempionu tapusiam Edui Butvilui.

Lietuvos rinktinės kandidatų stovykloje, be T. Babelio, dar dalyvavo Julius Tverijonas, Tomas Vaišė, Pijus Vaitiekūnas ir Simonas Žukauskas.

Savaitgalį į Vilnių atvykę Egipto, Ukrainos, Vengrijos tenisininkai jau pradėjo treniruotes „SEB arenoje“. Tarptautinės teniso federacijos komanda centriniame arenos korte sekmadienį sumontavo šiuolaikišką hawk-eye sistemą, fiksuojančią tikslią kamuoliuko kontakto su teniso kortu vietą. Tai bus pirmas kartas, kuomet ši 16 specialių kamerų sistema naudojama Lietuvoje vykstančiose varžybose.

Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Egipto teniso rinktinių rugsėjo 17-18 dienomis vyks „SEB arenoje“ Vilniuje. Prieš tai, rugsėjo 15-16 d., čia pat susitiks ir Ukrainos bei Vengrijos komandos. Į lietuvių ir egiptiečių susitikimą, organizatorių teigimu, yra likę tik kiek daugiau nei 200 bilietų.

Bilietus į Daviso taurės susitikimus platina bilietai.lt.