2023-01-09

P. Reklevičius džiaugiasi suteikta galimybe ir tikisi pasisemti naudingos patirties

Pijui Reklevičiui – vos 16 metų, tačiau jis jau kitą savaitę pirmą kartą karjeroje žais tarptautiniame suaugusiųjų teniso turnyre. „Buvau nustebęs“, – prisipažino vieną iš keturių vardinių kvietimų iš „Vilnius Cup 2023“ organizatorių gavęs Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinis.

Sausio 15-21 d. „SEB arenoje“ vyks Tarptautinės teniso federacijos (ITF) World Tennis Tour M15 serijos turnyras, kuriame bus galima išvysti ir būrį lietuvių – Vilius Gaubas ir Edas Butvilas į pagrindines varžybas prasibrovė pagal turimus reitingus, o dar keturiems Lietuvos tenisininkams suteikti vardiniai kvietimai.

„Smagu, kad gavau galimybę išbandyti save tokiame lygyje – nesu prie to pratęs, bet dabar galėsiu iš arti pamatyti gerą tenisą ir pasimėgauti juo“, – pasakojo ITF Junior reitinge šiuo metu 768-ą vietą užimantis P. Reklevičius.

„Tokia galimybė, tokiuose kortuose, dar namuose… Galbūt kažkiek jaudinasi ir tikrai jaudinsis, bet tai yra normalu“, – šyptelėjo Pijų treniruojantis Rimvydas Mugevičius.

2022-aisiais jaunasis lietuvis iškovojo dvejetų taurę ITF J5 kategorijos turnyre ir žaidė „Tennis Europe U16“ dvejetų varžybų finale, o „Vilnius Cup 2023“ bus ne tik pirmasis jo šių metų startas, bet ir debiutas tarptautiniuose vyrų turnyruose.

„Noriu pasižiūrėti, kiek man dar trūksta iki vyrų lygio, ir pasisemti patirties iš kitų žaidėjų“, – nedaugžodžiavo prieš treniruotę centriniame „SEB arenos“ korte kalbintas žaidėjas.

„Perėjimas į vyrų tenisą nėra lengvas. Kad ir koks geras tu bebūtum. Visai kitas mąstymas, mentalitetas, kitokia patirtis, kitoks fizinis pasirengimas – tuo labiausiai ir skiriasi jaunių bei suaugusiųjų tenisas. Tad Pijui šiame turnyre svarbiausia bus patirtis. Jos jis įgis ne vien tik turnyro mačų metu, bet ir treniruotėse iki ar tarp jų“, – neabejojo VTA dirbantis buvęs Lietuvos vyrų rinktinės kapitonas R. Mugevičius.

Pagrindinėse „Vilnius Cup 2023“ vienetų varžybose žais 32 tenisininkai, tiek pat kovos atrankiniuose mačuose ir 16 porų grumsis dėl dvejetų turnyro trofėjaus.

Atrankos turnyras prasidės sausio 15 d., o pagrindinės varžybos – sausio 16-ąją. Dalyviai Vilniuje varžysis dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

Šis ITF M15 turnyras – tik pirmoji teniso maratono Vilniuje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.

Bilietus į šiuos tris tarptautinius teniso turnyrus įsigyti galima bilietai.lt platformoje.