2021-12-16

Metų pradžioje Vilniuje – ITF teniso profesionalų turnyras

Sausio viduryje Vilniuje vyks Tarptautinės teniso federacijos (ITF) World Tennis Tour serijos (buv. Futures) turnyras „Vilnius Cup 2022 powered by kevin.“. „SEB arenoje“ vyksiančių varžybų prizų fondas – 25 tūkst. JAV dolerių. Tai bus pirmas tokio lygio turnyras Lietuvos istorijoje.

„Tikiuosi stipraus turnyro ir puikaus reginio mūsų teniso mėgėjams. Džiaugiuosi, kad mums pavyko surinkti 25 tūkst. JAV dolerių prizų fondą. Nuo prizų fondo dydžio priklauso ir ATP taškų, kuriuos žaidėjai gali iškovoti turnyre, skaičius. Todėl tikiuosi, kad Vilniuje sausį sulauksime tikrai pajėgių trečio ATP šimtuko tenisininkų“, – sako „SEB arenai“ vadovaujantis Ramūnas Grušas.

„Vilnius Cup 2022 powered by kevin.“ vyks tuo pačiu metu, kaip ir pirmasis sezono didžiojo kirčio turnyras – Australijos atvirosios pirmenybės.

„Australijoje tuo pačiu metu varžysis teniso elitas, kurio, bet kokiu atveju Vilniuje nesulauktumėm. Tačiau turėsime puikią progą pas sava pasikviesti geriausius į Australiją nevykusius ATP trečiojo, o gal net ir antrojo šimtuko žaidėjus. Europoje turnyrų tuo metu nebus daug, tad Vilnius turėtų tapti patrauklia alternatyva nemažai daliai žaidėjų”, – pasakoja R. Grušas.

„Be to, turime nemažai perspektyvaus jaunimo, jau bandančio kaupti ir pirmuosius savo ATP taškus. Galbūt namų sienos padės jiems tai padaryti. Mums gi, turnyrą organizuojančiai Vilniaus teniso akademijai ir „SEB arenai“, šios varžybos bus puiki proga pasitikrinti jėgas prieš rudenį Vilniuje planuojamą surengti ATP Challenger serijos turnyrą“, – teigia R. Grušas.

„SEB arenoje“ vyksiančio turnyro dalyvių sąrašas ims aiškėti pačioje šių metų pabaigoje.

„Vilnius Cup 2022 powered by kevin.“ turnyro dvikovos prasidės kitų metų sausio 18 dieną. Dėl varžybų nugalėtojo vardo į kovą stos 32 tenisininkai. Sausio 16 dieną startuos atrankos turnyras, kuriame dėl bilietų į pagrindą kovos dar 32 sportininkai. Dvejetų turnyre dėl čempionų taurės varžysis 16 porų.