2023-01-30

Lietuvos teniso rinktinės tikslas – pirmoji Daviso taurės varžybų grupė

Geriausi Lietuvos ir Pakistano tenisininkai šiandien „SEB arenoje“ pradėjo pasirengimą penktadienį čia pat startuosiančiam Daviso taurės varžybų pirmosios grupės atkrintamųjų varžybų susitikimui.

Tiesa, Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Ramūnas Grušas atskleidžia, kad šio susitikimo likimas buvo pakibęs ant plauko – Pakistano tenisininkai gerokai per vėlai pateikė paraiškas Lietuvos vizoms gauti.

„Džiaugiuosi, kad galiausiai viskas išsisprendė, nors niekam nereikalingo streso praėjusią savaitę turėjome daug. Noriu labai padėkoti Užsienio reikalų ministerijai už tikrai operatyvią pagalbą sprendžiant šią gana netikėtą situaciją“, – sako R. Grušas.

Paklaustas, ar varžybų organizatoriai jau pasirengę susitikimui, LTS prezidentas nedvejoja.

„Paskutiniu metu turėjome tikrai daug pačio įvairiausio kalibro renginių. Kiekvienos varžybos – Daviso taurė, ATP „Challenger“ ar ITF „World Tennis Tour“ serijų turnyrai – dovanoja naujas patirtis ir pamokas. Galiu pasakyti, kad tam tikrų smulkmenų dar likę, bet iš esmės esame pasiruošę. Komandos jau treniruojasi, Daviso taurės mačus lydinčių papildomų renginių datos ir vietos suderintos, žodžiu, trūksta tik pilnų tribūnų ir gražaus teniso penktadienį bei šeštadienį“.

LTS šalies rinktinei šiame sezone iškėlė tikslą patekti į pirmąją Daviso taurės varžybų grupę.

„Tikrai nepamiršome prieš metus Pakistane patirto skaudaus pralaimėjimo. Tikiuosi, kad prisiminimai apie jį mūsų komandai bus papildoma motyvacija. Žiūrovų palaikomi turime įveikti Pakistano tenisininkus ir iškovoti bilietus į pirmąją varžybų grupę“, – teigia R. Grušas.

Lietuvos rinktinės kapitonas Šarūnas Kulnys į komandą pakvietė Ričardą Berankį (ATP-193), Vilių Gaubą (ATP-760), Edą Butvilą (ATP-784), Tomą Vaišę ir Tadą Babelį. Pakistano rinktinės sudėtyje – žaidžiantis kapitonas Aisamas Qureshi (ATP-76 dvejetų reitingas), Aqeelas Khanas, Muhammadas Shoaibas, Asimas Bilalas ir Muhammadas Abidas.

Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių vyks vasario 3-4 d. „SEB arenoje“. Vasario 3 d., penktadienį, bus žaidžiami du vienetų susitikimai. Šeštadienis prasidės dvejetų akistata, po kurios seks dar du vienetų mačai.

Vasario 5 d. „SEB arenoje“ startuos ir ATP „Challenger 100“ serijos turnyras „Vitas Gerulaitis Cup“. Bilietus į visus mačus platina bilietai.lt.