2022-11-22

Lietuvos skvošo čempionais tapo M. Kočiūnas ir E. Rimšaitė

Praėjusį savaitgalį Vilniaus „SEB arenoje“ vyko reikšmingiausias skvošo metų renginys – atvirasis Lietuvos čempionatas. Daugiau nei 100 sportininkų varžėsi 4 vyrų grupėse, moterys dėl trofėjų kovojo atskiroje grupėje, taip pat paaiškėjo ir jaunimo grupių čempionai.

Alinančios finalinės kovos

Vyrai pagal pajėgumą buvo suskirstyti į MSA, MSB ir MSC grupes, o stipriausi žaidė TOP-8 grupėje. Pajėgiausiųjų grupėje titulą apgynė daugkartinis Lietuvos čempionas Mantas Kočiūnas.

„Tai buvo vienas sunkiausių mačų mano karjeroje – reikėjo įveikti ne tik varžovą, tačiau ir save. Be brutalios fizinės ištvermės žaidimas pareikalavo ir milžiniškų psichologinių pastangų – toks ir yra tikrasis skvošas“ – įspūdžiais dalijosi laimėtojas, finale po 55 minutes trukusios kovos pranokęs Martyną Pempę.

Trečiąją vietą iškovojo ir pirmą kartą pirmenybių prizininku tapo Laurynas Minkus, mažajame finale įveikęs Joną Narbutą.

Moterų grupėje čempione karūnuota Erika Rimšaitė, lemiamame mače po taip pat 5 geimų kovos pranokusi titulą praradusią Rūtą Grigaitienę. Bronzos medaliu pasipuošė Rugilė Valentaitė-Rimavičė.

Vyrų MSA grupės nugalėtoju tapo Ilya Koryshev, MSB grupėje triumfavo Gediminas Saudargas, o MSC grupėje ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio žengė Jokubas Kytra.

Lietuvos čempionato TOP-8 grupės prizininkai
Lietuvos čempionato TOP-8 grupės prizininkai

Trys jaunuolių grupės

Dvidešimt jaunuolių savo jėgas išbandė trijose grupėse. Merginų (iki 19 metų) grupės nugalėtoja tapo Gertrūda Kudirkaitė, berniukų (iki 13 metų) grupės pirmosios vietos prizą namo išsivežė Adomas Saveikis, o didžiausioje pagal dalyvių skaičių vaikinų (iki 19 metų) grupėje triumfavo Simas Skorupskas.

„Dar kartą sveikiname nugalėtojus, dėkojame visiems čempionato dalyviams ir rėmėjams, kad mūsų nepamiršta“, – pasibaigus rekordinį dalyvių skaičių pritraukusiam čempionatui kalbėjo Lietuvos skvošo asociacijos prezidentas Edvinas Saveikis.

– Paskaičiavome, kad per dvi dienas keturiuose „SEB arenos“ skvošo kortuose buvo sužaistas net 201 mačas – turime ne tik 2022-ųjų metų šalies čempionus, bet tikriausiai ir naują neoficialų dalyvių aktyvumo rekordą.“