2022-09-13

Lietuvos rinktinės kapitonas: Egipto tenisininkai gerokai pajėgesni nei rodo jų reitingai

Lietuvos, Egipto, Ukrainos ir Vengrijos vyrų teniso rinktinių žaidėjai ir treneriai nuo sekmadienio pluša Vilniaus SEB arenoje. Čia jie ruošiasi netrukus prasidėsiančioms Daviso taurės – teniso komandinio pasaulio čempionato – dvikovoms. Šiandien į jau įprastą treniruočių rutiną įsispraudė ir komandų atstovų susitikimai su žurnalistais, kuriuose rinktinių nariai dalinosi savo nuomonėmis apie jų laukiančius iššūkius ir pasirengimą varžyboms.

Lietuvos komandai vadovaujantis Šarūnas Kulnys pasidžiaugė puikiomis pasirengimo sąlygomis ir gera atmosfera Lietuvos rinktinės viduje. „Be to, nemažiau svarbu ir tai, kad komandoje esantys žaidėjai neturi sveikatos problemų. Sakyčiau, kad vienintelis mūsų praradimas yra Lauryno Grigelio trauma. Tikiu, jog šiame susitikime jis mus būtų naudingas“.

Kalbėdamas apie Egipto rinktinę Š. Kulnys pabrėžė, kad ji yra labiau pavojinga nei galima pamanyti pamačius egiptiečių ATP reitingus. „Pirmoji jų raketė Mohamedas Safwatas, dabar atsidūręs pirmo ATP tūkstantuko antroje pusėje, dar šių metų pradžioje buvo 244-as pasaulyje, o prieš porą metų užėmė 130-ą ATP reitingo vietą. Panaši situacija yra ir su antruoju Egipto rinktinės žaidėju. Žinome, kad žaisime prieš labai rimtą varžovą ir ruošiamės rimtam mūšiui“, – pasakojo Š. Kulnys.

Komandos kapitonui antrino ir jaunasis Edas Butvilas. „Šių metų pradžioje treniravausi su M. Safwatu. Jis žaidžia aktyvų, agresyvų tenisą, stengiasi užbaigti kuo daugiau taškų prie tinklo. Mūsų laukia tikrai patyręs ir geras žaidėjas“.

Lietuvos rinktinės lyderis Ričardas Berankis visų pirma pasidžiaugė pasirengimo šiam Daviso taurės mačui sąlygomis. „Atsinaujinusi „SEB arena“ yra unikalus 28-ių kortų teniso centras, daugiau tokių pasaulyje aš nežinau. Noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Arena yra puiki, čia tikrai galėtų vykti net ir ATP turnyrai“.

R. Berankis mano, kad „hard“ tipo danga turėtų būti Lietuvos komandos privalumu dvikovoje su egiptiečiais. „Mačiau, kad paskutinius turnyrus mūsų varžovai žaidė ant grunto. Pereiti nuo vienos dangos ant kitos, patikėkite manimi, tikrai nėra lengva“.

„Jei kalbėti apie mane, šiuo metu daug treniruojuosi ir nekantriai laukiu Daviso taurės mačo. Po jo vyksiu į ATP turnyrų Izraelyje, Kazachstane, Italijoje kvalifikacijas, o taip pat žaisiu Vilniuje vyksiančiame ATP Challenger serijos turnyre“, – kalbėjo R. Berankis.

Lietuvos ir Egipto tenisininkai Daviso taurės susitikimą Vilniuje žais šį savaitgalį, rugsėjo 17-18 dienomis. O ketvirtadienį į SEB arenos kortus žengs Ukrainos ir Vengrijos tenisininkai.

„Visų pirma Lietuvos žmonėms noriu padėkoti už priėmimą, rūpestį, pagalbą. Kalbu ne tik apie tai, kaip mumis čia rūpinamasi šiomis dienomis, tačiau ir apie jūsų Ukrainai teikiamą pagalbą ginklais, humanitarinę pagalbą. Šiais mūsų šaliai sunkiais laikais Vilniuje jaučiamės kaip antruosiuose namuose. Mūsų šalis ir jos žmonės dėl pergalių kaunasi visuose frontuose ir vienas iš jų šiomis dienomis bus Vilniuje. Sportas mums yra labai svarbus, Ukrainos gynėjai tikrai laukia žinių apie tai, kaip mums seksis Daviso taurės susitikime. Kausimės už savo šalį iš visos širdies, nors ir nesame dvikovos prieš vengrus favoritais“, – sakė Ukrainos rinktinės kapitonas Andrejus Medvedevas.

„Mūsų žaidėjams tikrai sunku psichologiškai, daugelis iš jų neteko ne tik galimybių treniruotis, tačiau ir namų. Pavyzdžiui, komandoje esantis Vladislavas Orlovas yra iš Charkivo, o jo namai ten yra sugriauti. Neįmanoma pilnai susitelkti į tenisą, treniruotes, kai tavo žemėje dedasi tokie dalykai. Visgi sportas nėra matematika, čia ne visada laimi tas, kuris turi geresnį reitingą. Tuo jis ir žavus. Žaisime iki dviejų laimėtų setų, o kamuoliukas yra apvalus. Tikiu, kad mano žaidėjai yra tikri kariai, tokie pat kaip ir tie, kurie šiuo metu kaunasi fronte. Atiduosime visas jėgas ir pasistengsime paneigti išankstines prognozes. Juk daug kas mums prognozavo triuškinamą pralaimėjimą ir vasario 24 dieną“.

Apie karą Ukrainoje užsiminė ir Vengrijos komandos kapitonas Zoltanas Nagy. „Gaila, kad į Vilnių atvykome tik dėl Ukrainoje susiklosčiusios padėties. Žinome, kad mūsų varžovais kausis su dviguba energija, turime būti tam pasiruošę. Taip, žvelgiant į reitingus, esame ryškūs favoritai, tačiau Daviso taurės varžybos yra atskira istorija. Turime būti susikaupę ir atiduoti visas jėgas kovodami už savo komandą ir savo šalį“, – teigė Z. Nagy.

Daviso taurės susitikimus organizuojanti Lietuvos teniso sąjunga praneša, kad į Lietuvos ir Egipto teniso rinktinių dvikovą liko kiek daugiau nei 200 bilietų. Jie brangs nuo rugsėjo 14 dienos.

Ukrainos-Vengrijos mačo burtai, lemsiantys susitikimų eiliškumą, bus traukiami trečiadienį, rugsėjo 14 dieną. Lietuvos-Egipto susitikimo eiga paaiškės rugsėjo 16 dienos popietę.