2022-10-18

Latvijos teniso žvaigždė apie SEB areną: „Tokio teniso centro jums gali pavydėti bet kas“

34 metų Latvijos tenisininkas Ernests Gulbis – bene tituluočiausias pirmojo Lietuvoje ATP „Challenger“ serijos turnyro „Vilnius Open by kevin.“ dalyvis. Šiuo metu 299-ą vietą ATP klasifikacijoje užimanti Latvijos teniso žvaigždė 2014 m., po sėkmingo pasirodymo atvirajame Prancūzijos čempionate, buvo užkopusi net iki 10 ATP reitingo vietos.

Latvio trofėjų kambaryje – 6-ių ATP turnyrų čempiono taurės, 5-i „Challenger“ titulai bei gausybė mačų prieš Rodžerį Federerį, Novaką Djokovičių ir Rafaelį Nadalį. Įdomu ir tai, kad šiais metais E. Gulbis į rankas paėmė ir savo šalies teniso vairą – tapo Latvijos teniso federacijos prezidentu.

Paklaustas, kuo visgi šiuo metu yra E. Gulbis – profesionaliu tenisininku ar teniso valdininku – latvis šypsosi.

„Ernests Gulbis ir toliau yra žmogumi. Tokiu pat, kokiu buvo visus savo gyvenimo metus. Mėgstančiu iššūkius, mėgstančiu kovoti ir laimėti. Suprantama, mintys apie tenisininko karjeros pabaigą kartais aplanko ir mane, tačiau aš karjerą noriu baigti pagal savas taisykles – ATP reitinge būdamas gerokai aukščiau nei esu dabar, žaisdamas aukščiausio lygio turnyruose. Tikiu, kad vis dar turiu aistros ir parako tai padaryti. O jei kalbėti apie mano naujas pareigas Latvijos teniso federacijoje, manau, kad turiu tiek idėjų, ką padaryti, kad tenisui mano šalyje būtų geriau, tiek galimybių tai įgyvendinti.“

Paskutiniu metu E. Gulbį buvo pristabdžiusios sveikatos problemos, tiksliau kelio trauma. „Galiu žaisti, tačiau mano judėjimas buvo šiek tiek apribotas. Problemos ypač paaštrėdavo, jei turnyre man pavykdavo išsilaikyti ilgiau. Džiaugiuosi, kad šis sezonas eina į pabaigą, turėsiu galimybes susitvarkyti sveikatos problemas ir iš naujo kibsiu į darbus korte.

Ne kartą karjeroje esu grįžęs į didžiojo kirčio turnyrų zoną ir iš gilesnių duobių. Pakanka gerai sužaisti vieną ar du ATP „Challenger“ serijos turnyrus, porą susitikimų ATP turnyrų atrankoje ir vėl gali žaisti didžiojo kirčio turnyruose. Juolab, kad fiziškai, neskaitant dabartinių problemų su keliu, jaučiuosi gerai, psichologiškai – taip pat. Sekmadienį Vilniuje turėjau gerą intensyvią treniruotę su Ričardu Berankiu. Žodžiu – esu pasirengęs“.

Per karjerą Latvijos teniso žvaigždė triumfavo šešiuose ATP 250 serijos turnyruose, o finalinį susitikimą pralaimėjo tik kartą. Ar tai reiškia, kad E. Gulbis yra svarbių mačų žaidėjas? „Galima sakyti ir taip. Man reikia šiek tiek laiko įsibėgėti, pajusti ritmą. Juokauju, kad prieš mane geriau žaisti pirmuose turnyrų ratuose, o ne lemiamuose susitikimuose“.

Į Vilnių E. Gulbis atvyko šeštadienį. „Žinote, Vilniuje nebuvau turbūt 15 ar 20 metų. Teniso žaidėjai kelionėse praleidžia be proto daug laiko, todėl grįžus namo tiesiog norisi namie ir būti. Kartais nelieka laiko ar nėra noro keliauti pačioje Latvijoje, aš jau nekalbu apie apsilankymą kaimyninėse šalyse. Todėl labai apsidžiaugiau jūsų sprendimu surengti ATP „Challenger“ serijos turnyrą. Man tai tapo puikia dingstimi aplankyti Vilnių“.

„Esu sužavėtas tuo, ką matau Vilniuje. Visų pirma, aišku, mintyje turiu „SEB areną“. Tokio teniso centro jums gali pavydėti bet kas. Tai yra puikus pavyzdys to, kad reikiami žmonės, atsidūrę reikiamoje vietoje tinkamu laiku, gali padaryti didelius dalykus. Pačius geriausius žodžius galiu pasakyti ir apie turnyro organizaciją“, – sako E. Gulbis.

Ar toks pat turnyras gali greitu metu atsirasti ir Latvijoje? „Manau, kad taip. Tai yra vienas iš mano, kaip Latvijos teniso federacijos vadovo, tikslų. Tokie turnyrai labai reikalingi ir vietos žaidėjams, ir sirgaliams“.

„Vilnius Open by kevin.“ pirmojo rato susitikimas tarp E. Gulbio ir Vengrijos tenisininko Mate Valkuszo (ATP-275) prasidės antradienį 15:30 val. Po jų į centrinį „SEB arenos“ kortą žengs Ričardas Berankis ir Ainius Sabaliauskas.

Antrąją turnyro pagrindinių varžybų dieną pabaigs dvejetų akistata, kurioje Vilius Gaubas ir Guillermo Garsia-Lopezas žais prieš italus Julianą Ocleppo ir Stefano Travaglią.