2022-08-24

L. Grigelis gali praleisti Daviso taurės mačą

Naujasis Lietuvos vyrų teniso rinktinės kapitonas Šarūnas Kulnys, rikiuojantis savo kariauną rugsėjo viduryje Vilniuje vyksiančiai Daviso taurės dvikovai prieš Egipto rinktinę, sulaukė nerimą keliančių žinių iš Italijos. Traumos kamuojamas rinktinės veteranas Laurynas Grigelis abejoja savo galimybėmis prisijungti prie rinktinės dvikovoje Vilniuje.

„Turėjome su Laurynu ilgą ir atvirą pokalbį. Jo patirtis tikrai praverstų rinktinei. Visgi Lauryną kamuoja šono skausmai, neleidžiantys jam atlikti tam tikrų žaidimo elementų. Blogiausia tai, kad gydytojai kol kas neatranda tų skausmų priežasties, o tai neleidžia pradėti gydymo. Padėtį komplikuoja ir tai, kad net ir pasveikus, jam reikėtų papildomo laiko pasirengti mačui prieš Egiptą. O jo mes neturime daug. Sutarėme, jog pirmosiomis rugsėjo dienomis Laurynas praneš savo sprendimą“, – pasakoja Š. Kulnys.

Iš kitų rinktinės kandidatų – Ričardo Berankio, Viliaus Gaubo, Edo Butvilo, Ainiaus Sabaliausko – komandos kapitonas išgirdo preliminarius teigiamus atsakymus dėl žaidimo rinktinėje.

Daviso taurės susitikimui komandų kapitonai iš viso gali nominuoti penkis tenisininkus. Jei L. Grigelis visgi negalės prisijungti prie rinktinės, penktąjį komandos žaidėją Š. Kulnys atsirinks specialioje treniruočių stovykloje, kuri bus surengti likus savaitei iki mačo prieš egiptiečius.

„Noriu, kad ir artimiausi rinktinės kandidatai būtų greta komandos. Todėl panašias stovyklas norėčiau surengti prieš kiekvieną Daviso taurės susitikimą. O šiuo atveju jos metu gali tekti pasirinkti ir paskutinį komandos narį“, – aiškina Š. Kulnys.

Anot jo, į stovyklą jau pakviesti Tadas Babelis, Julius Tverijonas, Simonas Žukauskas ir Pijus Vaitiekūnas. „Joje taip pat norėčiau matyti ir Tomą Vaišę, tačiau dėl jo galimybių atvykti kol kas yra tam tikrų abejonių“.

„Stovyklą pradėsime rugsėjo 7 dieną, ji truks keturias dienas. Treniruotes derinsime su kontroliniais tarpusavio susitikimais. Komandos paraišką Tarptautinei teniso federacijai turime pateikti jau rugsėjo 6 dieną, tačiau ją, po šios datos, dar bus galima pildyti ir koreguoti“, – sako Lietuvos rinktinės kapitonas.

Lietuvos ir Egipto teniso rinktinių mačas atnaujintoje „SEB arenoje“ vyks rugsėjo 17-18 d. Pirmąją dvikovos dieną bus žaidžiami du vienetų susitikimai, o dvikovos nugalėtojas paaiškės po antrąją dieną vyksiančio dvejetų mačo ir dar dviejų vienetų susitikimų.

Rugsėjo 15-16 d. ten pat vyks ir Daviso taurės susitikimas tarp Ukrainos ir Vengrijos rinktinių.

Bilietus galima įsigyti čia.