2023-01-11

L. Grigelis – apie teniso sąlygas Lietuvoje, tarptautinių turnyrų bangą ir šalies talentus

Kartą per metus Lietuvoje apsilankantis Laurynas Grigelis, sugrįžęs į gimtinę nepraleido progos pasisvečiuoti „SEB arenoje“ ir iš arti apžiūrėti naująsias erdves. „Tokias sąlygas Europoje būtų sunku rasti“, – laidai „Nematoma pusė“ pripažino nuo 2013 metų Italijoje gyvenantis lietuvis.

„Anksčiau mes ant medžio žaisdavome, – juokėsi Laurynas. – Krepšinio aikštelėje būdavo nudažytos linijos ir taip treniruodavomės. O dabar Lietuvoje tikrai turime geras sąlygas.

Sąžiningai kalbant, aš tokių sąlygų nei Italijos teniso federacijoje, nei Italijos olimpiniame centre nemačiau. 28 kortai, centrinis kortas su 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančiomis tribūnomis, dvi sporto salės, viešbutis – viskas, ko reikia, po vienu stogu.“

2021-ųjų rugsėjį apie karjeros pabaigą paskelbęs L. Grigelis naujuosiuose kortuose taip ir nespėjo sužaisti. Vis tik pati „SEB arena“ jo karjeroje paliko gerus prisiminimus – o tiksliau, joje Lietuvos rinktinės iškovota pergalė: 2010 metais mūsiškiai Daviso taurėje sensacingai 3-2 įveikė Didžiosios Britanijos komandą.

Laurynas tuomet žaidė lemiamą susitikimą ir po fantastiško penkių setų trilerio 6:7, 7:5, 6:0, 2:6, 6:4 palaužė Daną Evansą.

„Net šiurpuliukai eina prisiminus… Taip, mačas prieš britus man tikrai buvo įsimintiniausias ir gražiausia pergalė mano karjeroje. Viską labai gerai atsimenu – atrodo, kad būčiau žaidęs prieš kokius metus. Apskritai visos karjeros pergalės saldžiausios buvo Daviso taurėje, nes ir buvo su kuo pasidžiaugti, ir jos svarbios buvo visai komandai. Kai žaidi turnyruose – žaidi sau, savo karjerai, bet kai atstovauji Lietuvos rinktinei – žaidi ir Lietuvai, ir fanams, ir kapitonui, ir komandai“, – pasakojo 31-erių lietuvis.

Vilniuje jis iškovojo ir savo pirmuosius karjeros taškus, kuomet 2007 metais Bernardinų sodo teniso aikštyne tuometinio ITF „Futures“ serijos turnyro pirmame rate 6:4, 3:6, 7:6 įveikė latvį Karlį Lejnieką. Tuomet 17-metis Laurynas galimybės dalyvauti turnyre sulaukė gavęs vardinį kvietimą.

Dar daugiau tokių progų Lietuvos tenisininkai sulaukia sostinėje ėmus organizuoti ne tik ITF „World Tennis Tour“, bet ir ATP „Challenger Tour“ turnyrus.

„Tai – labai didelis įvykis, nes mes anksčiau apie tai svajojome. Aš pats svajojau apie „Challenger“ turnyrą Lietuvoje, o dabar jų bus du per metus – tikrai vau. Ir dar laukia ITF World Tennis Tour turnyras, nuolat vyksta Daviso ir Billie Kean King taurės mačai. Procesas įsisuko ir tai labai daug duoda. Kodėl Italijoje daug gerų jaunų žaidėjų? Nes jie turi daug turnyrų, todėl jaunimas turi didelius šansus žaisti geruose turnyruose, žaisti prieš gerus žaidėjus ir tame aukštame lygyje gyventi. Tad naudą matau ir pačiam Lietuvos tenisui, ir jauniems žaidėjams“, – vertino L. Grigelis.

Sausio 15-21 d. „Vilnius Cup 2023“ turnyre dėl 15 ATP reitingo taškų ir 15 tūkst. JAV dolerių prizinio fondo varžysis net 6 lietuviai, tarp kurių – ir talentingieji 18-mečiai Vilius Gaubas bei Edas Butvilas.

„Aš manau, kad jie yra gerame kelyje, bet jie patys žino ir nereikia jiems priminti, jog tas kelias – labai ilgas. Sunku pasakyti, kiek aukštai jie kils, tiesiog jiems reikia susikaupti ties darbu ir neskubėti – iš savo patirties galiu pasakyti, kad jeigu skubi tik pasiekti rezultatus, kažkur sustosi. Reikia mėgautis tobulėjimo procesu, nes tik su tobulėjimu ateina rezultatai“, – pabrėžė jau metus Italijoje treneriu dirbantis buvęs Lietuvos rinktinės narys.

Vasario pradžioje Vilniaus publikos laukia dar du teniso desertai. 3-4 d. Lietuvos komanda dėl bilieto į Daviso taurės pirmąją pasaulinę grupę kovos prieš pakistaniečius, o 6-12 d. „SEB arenoje“ žaidėjus iš viso pasaulio pritrauks ATP „Challenger“ serijos turnyras „Vitas Gerulaitis Cup“, kuriame bus varžomasi net tik dėl 100 ATP reitingo taškų, bet ir dėl didžiausio Lietuvos teniso istorijoje prizinio fondo – 118 tūkst. eurų.

„ATP kalendoriuje tomis dienomis bus mažai turnyrų, todėl turėtų suvažiuoti labai daug gerų žaidėjų, nes Vilnius – labai lengvai pasiekiamas: yra oro uostas su daug skrydžių krypčių. Aš tikrai tikiuosi, kad bus ne vienas ir ne du TOP-100 žaidėjai. Bus stiprus turnyras ir gera šventė Lietuvos tenisui“, – lūkesčių neslėpė L. Grigelis.

Bilietus į visus tris tarptautinius teniso turnyrus „SEB arenoje“ įsigyti galima bilietai.lt platformoje.