2022-10-12

Kokios lietuvių galimybės istoriniame „Vilnius Open by kevin.“ turnyre?

Jau šį sekmadienį atrankos turnyro susitikimais startuos pirmą kartą Lietuvoje rengiamas ATP „Challenger“ serijos turnyras „Vilnius Open by kevin.“. Į tinklalaidės „13 geimas“ studiją užsukęs Lietuvos vyrų teniso rinktinės kapitono asistentas ir Vilniaus teniso akademijos treneris Vadimas Pinko pasidalino savo mintimis apie artėjančią teniso šventę Vilniuje ir pagrindinėse varžybose žaisiančių Lietuvos tenisininkų Ričardo Berankio, Viliaus Gaubo, Edo Butvilo ir Ainiaus Sabaliausko galimybes turnyre.

Apie turnyrą

„Man kol kas sunku suprasti, kad ATP „Challegeris“ vyks namuose. Aišku, tai gali sukelti daugiau papildomos įtampos mūsų žaidėjams, ypač jaunimui. Tačiau mano patarimas jiems yra paprastas: eikite į kortą ir mėgaukitės akimirka.

Šios serijos turnyrai būna labai skirtingi, viskas priklauso nuo kalendoriaus, nuo atvykstančių žaidėjų. Visgi dabar yra metų pabaiga, žaidėjams labai reikalingi ATP reitingo taškai. Vieni stengsis patekti į ateinančio sezono didžiojo kirčio turnyrų pagrindus, kiti – į kvalifikacijas. Kova Vilniuje bus tikrai aukšto lygio“.

R. Berankio pasirengimas ir galimybės

„Paskutiniu metu Ričardas žaidė mažiau nei norėjome. Ir jei ne Vilniaus turnyras, galbūt šiame sezone jis nebežaistų visai. Jam reikia atsigauti, pailsėti, atsistatyti sveikatą iki pasirengimo kitam sezonui pradžios.

Paskutiniu metu jis buvo padaręs nemažą pertrauką, todėl vertinti jo galimybes yra sudėtinga. Ričardui labai svarbus bus pirmasis mačas turnyre. Būtent jis, mano galva, lems kaip ilgai jis išsilaikys turnyre.

Neseniai Vilniuje vykusiame Daviso taurės mače matėme, kad antras Berankio susitikimas buvo geresnis nei pirmas. Nors ir jame jis žaidė antra ar trečia pavara. Žodžiu, jei pirmasis mačas pavyks, tikiu, kad, nepaisant sunkaus sezono, mes galime tikėtis gero ir solidaus jo pasirodymo Vilniuje“.

Pokyčiai V. Gaubo žaidime

„Nuo rugsėjo Vilius darbuojasi su nauju treneriu (V. Gaubo treneriu tapo buvusi 23-ia pasaulio raketė ispanas Guillermo Garsia-Lopez). Aišku, didelių pokyčių jo žaidime Vilniuje dar neišvysime, jiems reikia daugiau laiko. Visgi pats faktas, kad tokio lygio treneriai imasi darbo su tokiais jaunais žaidėjais, reiškia, kad jie mato perspektyvą.

Pagal smūgių greitį Vilius jau yra labai arti ATP lygio. Be to, paskutiniu metu patobulėjo jo padavimas. Jis yra karšto būdo, tad labai svarbu ar susitikimo metu jam pavyksta tai nukreipti tinkama linkme.

Daug tikiuosi iš Viliaus šiame turnyre, visų pirma dėl vasarą įgytos patirties profesionalų tenise ir naujos komandos.

Taip pat bus labai įdomu pamatyti Viliaus ir G. Garsia-Lopezo duetą dvejetų turnyre“.

E. Butvilo stiprybės

„Edo privalumai – padavimas ir žaidimas iš oro. Jam, kaip ir V. Gaubui, artimiausi 3-4 metai yra labai svarbus etapas karjeroje. Džiugu, kad Edo treneris ispanas Ivanas Navarro, buvęs ATP šimtuko žaidėjas, vis daugiau dirba su juo individualiai, o ne komandoje su kitais jaunais tenisininkais.

Per šį laikotarpį Edui ir jo komandai būtina priimti teisingus sprendimus, susijusius su treniruočių procesu, dalyvavimu turnyruose. Tam, kad pradžioje būtų pakilta iki ATP „Challenger“ lygio. Vilniaus turnyras yra puiki galimybė pirmą kartą išbandyti savo jėgas tokio lygio varžybose“.

A. Sabaliauskas ir jo pasitikėjimas savimi

„Ainius yra greitas žaidėjas, turintis greitą padavimą. Žiūrėdamas puikų jo mačą Daviso taurėje prieš Egipto komandą aš negalėjau suprasti, kodėl jam taip sunkiai sekasi įveikti varžovus ITF „World Tennis Tour“ serijos turnyruose. Manau, kad jam reikia daugiau pasitikėjimo savimi. Vilniuje jis turi puikią progą pajusti, kad gali žaisti ir prieš ATP „Challenger“ lygio žaidėjus“.

***

Pirmojo Lietuvoje ATP „Challenger“ serijos turnyro atrankos varžybos „SEB arenoje“ Vilniuje vyks spalio 16-17 dienomis. Pagrindinis turnyras ten pat startuos spalio 17 dieną, o vienetų finalas bus žaidžiamas spalio 23 dieną.

Turnyro prizų fondą sudaro daugiau nei 45 730 eurų, o nugalėtojui atiteks 80 ATP reitingo taškų.