2018-01-25

Judesių amplitudės tyrimas padės sportuoti geriau, ilgiau ir sveikiau

– teigia „SEB arenoje“ veikiančio sveikatingumo centro „Sveikatos sala“ direktorė ir kineziterapeutė Ieva Adomėnienė.

Kodėl sportuojantiems žmonėms naudinga išsitirti savo sąnarių paslankumą ir sąnarių judesio amplitudę?

Manau, kad visi mes norime judėti ir sportuoti be skausmo, išvengti traumų. Dažnas žmogus po intensyvesnio fizinio krūvio jaučia kūno siunčiamus signalus, bet tiksliai nežino, ką jie reiškia. Tačiau juos suprasti galima ir netgi reikia. Nuo šiol sveikatingumo centras „Sveikatos sala“ siūlo ne tik savo klientams, bet ir visiems sportuojantiems išsitirti savo sąnarių būklę ir judesių amplitudę labai greitai atliekamo ir daug ką paaiškinančio tyrimo metu. Nepaisant to, kad tai yra šiuolaikinės medicininės diagnostikos naujovė, toks tyrimas tikrai nėra brangus, tačiau – išties naudingas ir informatyvus.

Kaip galima pasidaryti jūsų minėtą sąnarių būklės tyrimą?

„Sveikatos sala“ neseniai įsigijo inovatyvią diagnostinę įrangą, kurią naudami su vos vieno laipsnio paklaida galime išsamiai įvertinti kiekvieną mūsų kliento sąnarį: pradedant riešais, čiurnomis, keliais, baigiant klubais, juosmeniu, pečiais ir kaklu. Atliekant tyrimą, kiekvieną atliekamą judesį mes stebime kompiuterio ekrane ir fiksuojame šiuos duomenis, kuriuos vėliau galime detaliai analizuoti ir pademonstruoti klientui, ką patys matėme tyrimo metu. Mes ne tik nustatome įvairiomis kyptimis atliekamų aktyvių ir pasyvių judesių amplitudę, bet ir gauname informaciją apie skausmo (jei tokį klientas jaučia) intensyvumą, užfiksuojame taip vadinamus „skausmo markerius“. Mūsų turima diagnostinė įranga leidžia ne tik įvertinti, bet ir išsaugoti duomenis apie kliento sąnarių paslankumą, todėl vėliau, atliekant pakartotinį tyrimą, galime stebėti, ar jo būklė gerėjo/blogėjo, ir tiksliai matome atsiradusius pasikeitimus.

Ar toks tyrimas sudėtingas ir kiek laiko užtrunka?

Realiai vertinant, mūsų klientas sugaišta vos valandą ir gauna labai vertingą informaciją apie savo sąnarių būklę. Kadangi naudojame tikrai pažangią įrangą, tyrimas nėra techniškai sudėtingas: mes tiesiog pritvirtiname daviklį prie tam tikrų kūno vietų ir, klientui atliekant kineziterapeuto nurodytus judesius įvairiomis kryptimis, daviklio fiksuojami parodymai perduodami į kompiuterį. Kaip minėjau, visi duomenys išsaugomi, kad galėtume juos analizuoti ar palyginti, jei būtų daromi pakartotiniai tyrimai.

Ką daryti, jei tyrimas parodo nukrypimus nuo normos?

Po kiekvieno tyrimo mes pateikiame kliento būklės ataskaitą, kurioje užfiksuojami visi atlikti sąnarių judesių matavimai ir pažymimi nukrypimai nuo normos. Klientas turi galimybę pamatyti tyrimo metu suformuotas grafines schemas ir lenteles, kurias suprasti galima ir be medicininio išsilavinimo. Dėl šios priežasties kiekvienam žmogui bus paprasta kalbėtis su tokiais specialistais, kaip mes, ir priimti tolimesnius sprendimus, ką daryti su nustatytomis problemomis, kad sportavimas ir kasdienis judėjimas būtų malonus ir neskausmingas. Galbūt žmogui vertės sustiprinti tam tikras raumenų grupes, galbūt protinga būtų sportuojant naudoti kokius nors įtvarus, galbūt praverstų tam tikros procedūros, padėsiančios sąnarių darbui. Kaip minėjau, mes galime sukurti kiekvieno tiriamo žmogaus profilį, kad ateityje galėtume klientą pakartotinai ištirti ir palyginti anksčiau ir vėliau užfiksuotus duomenis. Savaime suprantama, išsakysime savo rekomendacijas, atsižvelgdami į atlikto tyrimo duomenis. Juk per 15 veiklos metų „Sveikatos sala“ yra sukaupusi didelę patirtį, kaip galima efektyviai padėti žmonėms, kurie skundžiasi nugaros, sąnarių skausmais ar kenčia dėl traumų padarinių. Sakyčiau, kad sąnarių judesio tyrimo nereikia bijoti, jis tikrai neužkirs kelio į sporto aikštelę – atvirkščiai, kiekvienam sportuojančiam žmogui būtų racionalu sužinoti daugiau apie savo sąnarių būklę, kad galėtų palaikyti tinkamą fizinę formą ir ilgai mėgautis aktyviu gyvenimu.

Kadangi „Sveikatos sala“ veiklą vykdo „SEB arenoje“, galbūt teniso, badmintono ar skvošo žaidėjams turite ir daugiau įdomių pasiūlymų?

Žinoma, juk mūsų specializacija – pagalba kenčiantiems nugaros skausmus ir norintiems atsigauti po traumų klientams, taip pat – prekės bei paslaugos visiems fiziškai aktyviems žmonėms. Tad „Sveikatos saloje“ atliekame įvairias raumenis ir sąnarius stiprinančias procedūras, pritaikome įtvarus (ypatingai dažnai – ir „tenisininko alkūnei“), siūlome momentinę raumenų ir sąnarių atpalaidavimo terapiją, detoksikuojančias, atjauninančias procedūras, subalansuotos mitybos programas.

Visiems sportuojantiems „SEB arenoje“ ypač pravartu žinoti, kad po intensyvaus fizinio krūvio teniso korte jėgas galima atgauti mūsų „Relax“ zonoje – pasinaudoti krėslais, skirtais nugaros raumenų atpalaidavimui, išgerti baltyminį kokteilį, kavos ar vandens, pasistiprinti proteinų turinčiais šokoladukais ar kitais sveikais užkandžiais. Užsukite, galbūt jus sudomins ir kitos mūsų teikiamos paslaugos ar siūlomos prekės. Net ir savo vaikus pasportuoti atvedę „SEB arenos“ lankytojai gali jaukiai ir naudingai praleisti laiką „Sveikatos saloje“. Maloniai lauksime!

Registruokitės judesių amplitudės tyrimui tel.: +370 645 59933 arba el.paštu: info@sveikatossala.lt.