2022-10-13

Istorinio debiuto laukiantis A. Sabaliauskas: „Po pergalės Daviso taurėje pasitikėjimo savimi – tikrai daugiau“

Šis ruduo Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtiniui Ainiui Sabaliauskui – neeilinis. 19-metis Lietuvos tenisininkas rugsėjo viduryje iškovojo pirmąją karjeros pergalę Daviso taurėje, o jau kitą savaitę debiutuos ATP „Challenger“ serijos turnyre.

„Vilnius Open by kevin.“ turnyre iš viso dalyvaus 7 lietuviai. Pagal ATP reitingą tiesiai į pagrindines varžybas pateko geriausias šalies tenisininkas Ričardas Berankis, o jauniesiems Edui Butvilui, Viliui Gaubui ir A. Sabaliauskui varžybų organizatoriai įteikė vardinius pakvietimus. Dar tris vardinius kvietimus startuoti turnyro atrankoje gavo Julius Tverijonas, Tomas Vaišė ir Pijus Vaitiekūnas.

„Noras žaisti turnyrą – didžiulis, – prisipažino A. Sabaliauskas. – Aišku, būtų gerai užkabinti kokią pergalę, bet svarbiausia – noriu iš savo pusės parodyti gerą žaidimą.“

Istoriniu „Vilnius Open by kevin.“ turnyras taps ne tik VTA auklėtiniui, bet ir visai šalies teniso bendruomenei – tokio lygio varžybos pirmą kartą bus rengiamos ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

„Kiek kalbėjau su pažįstamais, visi labai nekantrauja ir yra susidomėję pamatyti tokio aukšto lygio turnyrą Lietuvoje. Tikiuosi sulaukti Lietuvos teniso gerbėjų palaikymo“, – į sirgalius netiesiogiai kreipėsi A. Sabaliauskas.

Prieš Vilniaus publiką atsinaujinusioje „SEB arenoje“ per pastarąjį mėnesį jis žais jau antrą kartą. Rugsėjo 17-18 dienomis Ainius kartu su Lietuvos vyrų teniso rinktine Daviso taurės pasaulio antros grupės akistatoje kovojo prieš Egipto komandą.

Mūsiškiai šį mačą laimėjo 4-1, o pergalę jame iškovojo ir A. Sabaliauskas, rezultatu 6:3, 7:5 įveikęs Michaeilį Bassemą-Sobhy.

„Po pergalės Daviso taurėje pasitikėjimo savimi – tikrai daugiau. Gerai būtų, kad jis vis augtų“, – pirmąjį karjeros laimėjimą Daviso taurėje prisiminė jaunasis lietuvis.

Iškart po Daviso taurės mačų Ainius kartu su kita VTA auklėtine Patricija Paukštyte išvyko į treniruočių-varžybų stovyklą Egipte. Per šį laikotarpį lietuviai dalyvavo trijuose turnyruose. „Treniruojuosi, dirbu, pasiruošimas vyksta gan sklandžiai“, – jau sugrįžęs į gimtinę pasakojo Ainius.

Istorinis turnyras „SEB arenoje“ spalio 16 d. prasidės atrankos varžybomis, o Ainiaus ir kitų lietuvių startai pagrindiniame turnyre numatyti spalio 17 ir 18 dienomis. Vienetų varžybų finalas bus žaidžiamas spalio 23 d. 13 val.

„Vilnius Open by kevin.“ turnyro prizų fondą sudaro 45 730 eurų, o nugalėtojui atiteks 80 ATP reitingo taškų.