2022-12-15

Istoriniam teniso renginiui Lietuvoje – sporto žurnalistų įvertinimas

Beveik 100 narių vienijančios Lietuvos sporto žurnalistų federacijos 2022 metų apdovanojimuose įvertinti ryškiausi darbai bei pagerbti prie to labiausiai prisidėję sportininkai ir organizacijos. Tarp laureatų – ir „SEB arenoje“ vykęs istorinis teniso turnyras.

Pirmą kartą Baltijos šalyse surengtas ATP „Challenger“ serijos turnyras „Vilnius Open by kevin.“ turnyras buvo nominuotas „Metų sporto renginio“ kategorijoje. Balsavime LSŽF nariai šiam teniso renginiui skyrė antrąją vietą. Įsimintiniausias žuralistams šiais metais buvo Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atidarymo renginys, o trečioji vieta atiteko krepšinio karjeras baigusių brolių Lavrinovičių atsisveikinimo rungtynėms.

„Didelis ačiū, kad stebite. Didelis ačiū, kad vertinate“, – atsiimdamas apdovanojimą dėkojo „Vilnius Open by kevin.“ turnyro direktorius Ramūnas Grušas.

Istorinis ATP „Challenger 80“ serijos turnyras Vilniuje vyko spalio 16-23 dienomis. Jame dalyvavo ir 7 lietuviai: kvalifikacijoje varžėsi Pijus Vaitiekūnas, Julius Tverijonas ir Tomas Vaišė, o pagrindinėse varžybose – Ričardas Berankis, Edas Butvilas ir Vilius Gaubas.

Pirmuoju „Vilnius Open by kevin.“ čempionu tapo italas Mattia Bellucci, o dvejetų varžybose triumfavo austro Samo Weissborno ir monakiečio Romaino Arneodo duetas.

Nugalėtojams atiteko 80 ATP reitingo taškų, o visi turnyro dalyviai išsidalijo daugiau nei 45 tūkst. eurų prizinį fondą.

„Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę žaisti šiame fantastiškame turnyre. Viskas buvo tobula. Manau, kad tai – vienas geriausių ATP „Challenger“ turnyrų, kuriuose man teko dalyvauti“, – po finalinio apie turnyrą atsiliepė M. Bellucci.

2023 metais „SEB arenoje“ bus organizuojami net du ATP „Challenger“ turnyrai – pirmasis vyks jau vasario 6-12 dienomis, o jame tenisininkai varžysis dėl 100 reitingo taškų ir net 118 tūkst. eurų prizinio fondo.

2022-12-14.Lietuvos sporto žurnalistų federacijos „Metų apdovanojimai“. Foto: Alfredas Pliadis