2022-09-01

Daviso taurė Vilniuje: žmonės, faktai ir skaičiai

Rugsėjo viduryje Vilniuje įsikūrusi „SEB arena“ taps didelės teniso šventės namais. Net 4 dienas iš eilės čia vyks Daviso taurės – teniso komandinio pasaulio čempionato – susitikimai, kuriuose kausis geriausi Lietuvos, Ukrainos, Vengrijos ir Egipto tenisininkai. Rugsėjo 15-16 d. šių varžybų pirmos grupės pasaulinės zonos mačą žais Ukrainos ir Vengrijos rinktinės, o rugsėjo 17-18 d. jas pakeis stipriausi Lietuvos ir Egipto rinktinių žaidėjai. Tai bus Daviso taurės antro grupės pasaulinės zonos mačas.

Ryškiausi žaidėjai

Aukščiausią reitingą iš visų Vilniuje žaisiančių tenisininkų turės Vengrijos rinktinės lyderis Martonas Fucsovicsas, šiuo metu užimantis 98-ą vietą geriausių planetos tenisininkų klasifikacijoje. Tiesa, iki kelionės į Vilnių vengras turėtų šiek tiek pagerinti savo pozicijas. Šią savaitę prasidėjusio JAV atvirojo čempionato pirmame rate M. Fucsovicsas iškovojo pergalę prieš kortų šeimininką Maksimą Cressy (ATP-32). Visgi antroje US Open akistatoje vengrų rinktinės lyderiui nepavyko atsilaikyti prieš jaunąjį Ispanijos teniso talentą Alejandro Davidovich-Fokiną (ATP-39). Trisdešimtmetis vengras 2019 m. buvo pakilęs iki 31-os ATP reitingo vietos.

ATP piramidėje nuo M. Fucsovicso ne itin atsilieka ir Lietuvos rinktinės vedlys Ričardas Berankis. Šiuo metu jis užima 120-ą reitingo vietą.

Teisėjai

Ukrainos-Vengrijos ir Lietuvos-Egipto Daviso taurės mačų vyriausiuoju teisėju Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskyrė ispaną Ivaną Martinez Barredo. Už varžybų organizavimo priežiūrą atsakingas ispanas yra ITF Teisėjavimo departamento vadovas.

Bokštelių teisėjų pareigas „SEB arenoje“ atliks Benas Andersonas iš D. Britanijos ir Manuelis Franco Ojea iš Ispanijos. Jiems talkins 16 linijų teisėjų iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Ispanijos ir net tolimosios Indijos.

Hawk-eye technologija

Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiose varžybose korte bus naudojama Hawk-eye technologija, fiksuojanti tikslią kamuoliuko kontakto su aikštele vietą. Visuose svarbiausiuose pasaulio turnyruose jau įprastą technologiją į Vilnių atveža ITF. Iš viso „SEB arenos“ centrinį kortą stebės 16 specialių kamerų, o jų instaliavimas ir sistemos derinimo darbai truks 3 dienas.

Kamuoliukai

Ukrainos, Vengrijos, Lietuvos ir Egipto tenisininkai per savaitę Vilniuje sunaudos beveik 1500 teniso kamuoliukų. Tiek jų reikės komandų treniruotėms ir susitikimams. Vykstant mačams korte vienu metu būna 6 teniso kamuoliukai, kurie pirmą kartą keičiami po 7 sužaistų geimų, o vėliau – kas kiekvienus 9.

Susitikimų metu kamuoliukus tenisininkams padavinės 23 vaikai, baigę specialią BallKids stovyklą. 18 jų yra iš Vilniaus, 3 – iš Molėtų ir 2 – iš Šiaulių.

Savanoriai

Komandų, teisėjų, žiūrovu patogumu Daviso taurės susitikimų metų rūpinsis 20-ies savanorių komanda.

Burtai

Daviso taurės burtai, traukiami mačų išvakarėse, lemia susitikimų eiliškumą. Ukrainos ir Vengrijos mačo burtai rugsėjo 14 d. bus traukiami Ukrainos ambasadoje Vilniuje. Lietuvos ir Egipto akistatos burtų traukimo ceremonija rugsėjo 16 d. vyks Valstybės pažinimo centre.

Tvarkaraštis

Ukrainos ir Vengrijos tenisininkų akistata dviem vienetų mačais prasidės rugsėjo 15 d. 18 val. Mačas dvejetų ir dar dviem vienetų susitikimais bus pratęstas rugsėjo 16 d. 17 val. Komandos žais iki 3 laimėtų susitikimų.

Lietuvos ir Egipto rinktinių mačai vyks tokia pat tvarka, o abi susitikimų dienas – rugsėjo 17 ir 18 – startuos 12 val.

Tarpusavio susitikimų istorija

Ukrainos ir Vengrijos teniso rinktinės Daviso taurės varžybose buvo susitikusios 3 kartus. Ukrainiečiai iškovojo 2 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą.

Lietuvos ir Egipto komandų keliai šiame turnyre taip pat buvo susikirtę 3 kartus. Rugsėjo viduryje Vilniuje lietuviai stengsis iškovoti pirmąją pergalę tarpusavio akistatose.