2022-09-18

Daviso taurė Vilniuje: R. Berankio vedama Lietuvos rinktinė įveikė egiptiečius

Lietuvos vyrų teniso rinktinė pergalingai baigė Daviso taurės pasaulio antros grupės susitikimą prieš Egipto rinktinę ir kitų metų pradžioje žais turnyro pirmos grupės atkrintamosiose varžybose.

Pamatus pergalei lietuviai paklojo įtemptame dvejetų susitikime, kuriame Ričardas Berankis ir Edas Butvilas 4:6 6:1 6:4 įveikė Mohamedą Safwatą ir Karimą-Mohamedą Maamouną.

„Sunkiau pradėjome dvejetų susitikimą, nes kartu su Edu nesame žaidę. Todėl prireikė šiek tiek laiko, kad susižaistumėme, suprastumėme ką turime daryti korte kartu ir kaip. Dvejetuose tai labai svarbu. Galiausiai pirmame sete klydome daugiau už varžovus. Visgi vėliau įsibėgėjome. Trečio seto pabaigoje, manau, žaidėme geriau už varžovus, laimėjome svarbiausius taškus“, – kalbėjo R. Berankis.

E. Butvilui tai buvo pirmoji pergalė vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius. „Ypatingas jausmas. Nuo mažų dienų svajojau už savo šalį“. Jis mano, kad dvejetų susitikimas buvo esminė dvikovos prieš Egipto rinktinę vieta. „Dvejetuose ne tik išsiveržėme į priekį, tačiau ir nuvarginome varžovų lyderį“, – teigė jis.

Su tokia nuomone neakivaizdžiai sutiko ir M. Safwatas. „Vakar žaidžiau trijų setų mačą, toks pat buvo ir dvejetų susitikimas. Tai pareikalavo nemažai fizinių jėgų. Todėl vienetų susitikime prieš R. Berankį jau nebuvau toks šviežias. Kita vertus, Ričardas sužaidė neįtikėtiną mačą. Žaidė agresyviai, nuolatos buvo korto viduje ir labai anksti mušė kamuoliuką. Neturėjau jokių vilčių nugalėti jį šiandien“.

Lietuvos rinktinės lyderiui R. Berankiui į kortą teko dar kartą žengti po pusvalandžio pertraukos. Rinktinių pirmųjų rakečių akistatoje lietuvis užtikrintai 6:2 6:1 įveikė M. Safwatą.

„Aš taip pat manau, kad svarbiausiu veiksniu vienetų mače buvo fizinis pasirengimas. Jaučiau, kad galiu prispausti varžovą“, – pasakojo R. Berankis.

Lietuvos ir Egipto rinktinių kapitonų sprendimu vyko ir paskutinis – penktasis – dvikovos mačas. Jame žaidęs Ainius Sabaliauskas 6:3, 7:5 įveikė ir Michaeilį Bassemą-Sobhy ir iškovojo pirmąją karjeros pergalę Daviso taurėje.

Daviso taurės 2023 metų sezono pirmos grupės atkrintamųjų varžybų burtai Tarptautinės teniso federacijos būstinėje Londone bus traukiami jau kitą savaitę. Po jų ir paaiškės būsimieji Lietuvos rinktinės varžovai ir susitikimo vieta.

Lietuvos teniso mylėtojai geriausius šalies tenisininkus ir vėl galės netrukus išvysti Vilniaus SEB arenoje. Spalio 16-23 dienomis čia pirmą kartą Baltijos šalyse vyks ATP Challenger serijos turnyras „Vilnius Open by kevin.“. Jame dalyvaus ir visi Lietuvos teniso rinktinės nariai.