2022-09-16

Daviso taurė Vilniuje: pirmąjį tašką Lietuvos rinktinei bandys iškovoti Edas Butvilas

Penktadienio popietę Valstybės pažinimo centre Vilniuje buvo ištraukti Daviso taurės pasaulio antros grupės susitikimo tarp Lietuvos ir Egipto teniso rinktinių burtai. Jie lėmė, kad šeštadienį 12 val. lietuvių ir egiptiečių dvikovą pradės Edo Butvilo ir varžovų komandos lyderio Mohamedo Safwato susitikimas. Iš karto po jo vyks Ričardo Berankio ir Amro Elsayedo dvikova.

Sekmadienio vidurdienį prasidėsiančiame dvejetų susitikime žais R. Berankis bei E. Butvilas ir M. Safwatas bei Karimas-Mohamedas Maamounas. Iš karto po jo vyks rinktinių lyderių akistata, o dvikovos lemtį, jei reikės, spręs antrųjų rinktinių rakečių akistata.

„Man patinka žaisti pirmam, tuomet lengviau pasiruošti susitikimui. Jaudulio tikrai yra, visgi žaidimas už savo šalį skiriasi nuo dalyvavimo individualiose varžybose. Bet tikiuosi, kad viskas bus gerai“, – ištraukus burtus kalbėjo E. Butvilas.

R. Berankis džiaugėsi sklandžiu komandos darbu pasirengimo metu. „Mums buvo sudarytos puikios pasirengimo sąlygos. Manau, kad nuoširdžiai padirbėjome treniruočių metu, o dabar jau laukiame mačų. Ir pilnų tribūnų. Todėl dar kartą noriu visus pakviesti į SEB areną. Sirgalių palaikymas mums yra labai reikalingas“.

Daviso taurės susitikimas tarp Lietuvos ir Egipto teniso rinktinių vyks rugsėjo 17-18 dienomis SEB arenoje Vilniuje. Iš viso tenisininkai sužais 5 susitikimus – 4 vienetų ir 1 dvejetų.

Beje, nuo sekmadienio Vilniuje mačui besiruošianti Egipto komanda trečiadienio treniruotėje sulaukė netikėto svečio. Egiptiečius aplankė Vilniuje su darbo vizitu viešėjęs šios šalies užsienio reikalų viceministras.

Lietuvos rinktinės kapitonas Šarūnas Kulnys į komandą pakvietė Ričardą Berankį (ATP-120), Vilių Gaubą (ATP-709), Edą Butvilą (ATP-1576), Ainių Sabaliauską (ATP-1783) ir Tadą Babelį (ATP-1240). Egipto komandos vairininkas Amras Ghoneimas į Vilnių atvyko kartu su Mohamedu Safwatu (ATP-658), Amru Elsayedu (ATP-968), Karimu-Mohamedu Maamounu (ATP-972), Machaeliu Bassemu Sobhy (ATP-1561) ir Farisu Zakaryia (ATP-1604).

Bilietus į šiuos mačus platina bilietai.lt.