2024-02-02

Daviso taurė: Lietuvos-Sakartvelo susitikimą pradės Vilius Gaubas

„SEB arenoje“ – pirmasis vardinis kortas, pavadintas Lauryno Grigelio garbei

Šiandien „SEB arenoje“ Vilniuje buvo ištraukti šeštadienio vidurdienį prasidėsiančio Daviso taurės mačo Lietuva-Sakartvelas burtai. Buvusio ilgamečio Lietuvos rinktinės nario Lauryno Grigelio ranka lėmė, kad šeštadienį 12 val. pirmieji į kortą žengs antroji Lietuvos rinktinės raketė Vilius Gaubas (ATP-366) ir Sakartvelo lyderis Saba Purtseladze (ATP-450).

Pasibaigus šiam mačui įvyks Ričardo Berankio (ATP-248) ir Zuros Tkemaladzės (ATP-721) dvikova. 

Sekmadienio vidurdienį startuos dvejetų susitikimas tarp Edo Butvilo (ATP-638) ir Tado Babelio bei Aleksandro Metreveli (ATP-882) ir Aleksandro Bakshi (ATP-904). Vėliau žais R. Berankis ir S. Purtseladzė bei V. Gaubas ir Z. Tkemaladzė.

„Man patinka žaisti pirmam. Tuomet gali tiksliai susiplanuoti dieną, pusryčių, apšilimo laikus. Suprantama, kažkiek jaudulio yra, tačiau tai normalu. Labai laukiu susitikimo su pilnomis tribūnomis ir fanų palaikymo“, – po burtų kalbėjo V. Gaubas. 

Ypatingas renginys prieš burtų traukimą įvyko penktame „SEB arenos“ korte. Lietuvos teniso sąjunga čia pagerbė ilgametį Lietuvos teniso rinktinės narį L. Grigelį. Nuo 2008 m. iki 2022 m. Lietuvos rinktinės garbę gynusio tenisininko garbei penktoji arenos aikštelė buvo pavadinta Lauryno Grigelio kortu.

Būtent šiame korte Lietuvos rinktinė iškovojo vieną skambiausių pergalių Daviso taurės varžybose. 2010 m. lietuviai Vilniuje įveikė D. Britanijos tenisininkus, o lemiamą trečiąjį tašką komandai tuomet pelnė L. Grigelis, dramatiškoje penkių setų kovoje įveikęs Danielį Evansą.

„Pergalė prieš Evansą turbūt yra viena iš pačių brangiausių man pergalių per visą karjerą. Tai buvo tikrai ypatingas, išskirtinis momentas. Labai ačiū visiems, kurie šiandien užsuko į areną prisiminti šios akimirkos“, – sakė L. Grigelis. 

Lauryno Grigelio kortas yra pirma vardinė aikštelė „SEB arenoje“.

Šiandien vakarop „SEB arenoje“ bus pratęstas Daviso taurės mačas tarp Ukrainos ir JAV komandų. 17 val. prasidės dvejetų susitikimas tarp Vitaliy Sachko (ATP-165) ir Illya Beloborodko (ATP-1290) bei Austino Krajičeko (dvejetų ATP-3) ir Rajeevo Ramo (dvejetų ATP-5). Jam pasibaigus į kovą stos Christopheris Eubanksas ir Oleksii Krutykh, o penktame susitikime, jei jo prireiks, žais Viacheslavas Bielinskyi ir Sebastianas Korda.