2022-11-04

„Darnu Group“ investuoja į saulės elektrinę ant „SEB arenos“ stogo

Viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupių Lietuvoje „Darnu Group“ ant sporto komplekso „SEB arena“ statys 400 kW galios saulės jėgainę. Bendra projekto įgyvendinimo vertė – 320 tūkst. eurų, iš kurių 70 tūkst. finansuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Įmonė skaičiuoja, kad investicijos atsipirks per 5-erius metus. Numatoma, jog saulės jėgainė ant grupei priklausančios įmonės „Teniso pasaulis“ valdomos arenos stogo veikti visu pajėgumu pradės 2023 metų gegužės mėnesį.

„Šiuo žingsniu ne tik siekiame tapti labiau nepriklausomi nuo kainų svyravimų rinkoje ar optimizuoti kaštus. Žaliosios energetikos diegimas įprasmina mūsų atsakingą požiūrį į aplinką bei siekį būti maksimaliai draugiškiems jai“, – sako Sigita Survilaitė-Mekionienė, „Darnu Group“ generalinė direktorė.

Bendrovė skaičiuoja, kad saulės elektrinė bus eksploatuojama apie 25-erius metus ir kasmet vidutiniškai sutaupys apie 50 tūkst. eurų ir 55,4 tonas anglies dvideginio, išsiskiriančio gaminant elektros energiją.

„Darnu Group“ per antrinę įmonę „Teniso pasaulis“ į „SEB arenos“ rekonstrukciją iš viso jau yra investavusi daugiau kaip 10 mln. eurų. Be teniso aikštyno čia veikia ir fizinio rengimo centras, sporto klubas „Re.Formatas“, restoranas, viešbutis, sporto paslaugų ir sveikatingumo parduotuvės.

Po 2022 metais pasibaigusios rekonstrukcijos bendras arenos plotas siekia beveik 28 tūkst. kvadratinių metrų. Čia yra 28 uždari teniso kortai, 4 skvošo, 4 badmintono ir 10 mažųjų teniso aikštelių – tai didžiausias uždaras šių sporto šakų centras Vidurio Europoje. Vienu metu sporto renginius čia gali stebėti iki 1,5 tūkst. žiūrovų.