2023-12-21

SEB arenos 2023-ieji

„SEB arenos” 2023-ieji: 59 turnyrai, daugiau nei 800 tūkstančių lankytojų

Vilniuje įsikūrusi „SEB arena“ 2023 metus palydi rekordiniais lankytojų, surengtų turnyrų, aikštelių užimtumo skaičiais bei rengiasi metų kitų metų pradžioje vyksiančiam JAV teniso žvaigždžių apsilankymui.

Per metus – beveik 6 dešimtys įvairių turnyrų

2023 metais „SEB arenoje“ vyko 59 įvairūs profesionalų, jaunių, mėgėjų turnyrai. Didžiausi iš jų – metų pradžioje vykę Daviso taurės mačas tarp Lietuvos ir Pakistano vyrų rinktinių, ATP „Challenger“ serijos turnyras Vito Gerulaičio taurei laimėti, ITF World Tennis Tour serijos turnyras bei lapkričio viduryje surengtas Billie Jean King taurės mačas tarp Ukrainos ir Nyderlandų moterų teniso rinktinių. 

„Šie turnyrai – savotiška ledkalnio viršūnė. Geriausia, ką galėjome pasiūlyti Lietuvos teniso mėgėjams. Smagu, kad visi šie renginiai mums baigėsi vienokiomis ar kitokiomis pergalėmis. ITF turnyro čempionu pirmą kartą karjeroje tapo mūsiškis Edas Butvilas, mūsų rinktinė įveikė pakistaniečius. „Vitas Gerulaitis Cup“ ATP ir žaidėjų buvo pripažintas geriausiu sezono „Challenger“ serijos turnyru Europos-Afrikos regione. Galiausiai Ukrainos ir Nyderlandų tenisininkės mūsų žiūrovams parodė kaip atrodo moterų didžiojo kirčio turnyrų lygio tenisas“, – pasakoja „SEB arenai“ vadovaujantis Ramūnas Grušas. 

Anot jo, šias profesionalų varžybas Vilniuje gyvai stebėjo kiek daugiau 10 tūkst. žiūrovų. 

Be to, šiais metais arenoje vyko 2 Europos teniso asociacijos U12 ir U14 turnyrai, 16 Vilniaus teniso akademijos organizuotų nacionalinių įvairių amžiaus grupių vaikų turnyrų, 2 vaikų teniso festivaliai, 4 mėgėjų varžybos, taip pat Baltijos šalių negalią turinčių tenisininkų turnyras. 

„Tai yra tik mūsų pačių surengti turnyrai. Iš tiesų jų buvo gerokai daugiau, beveik 60, jei skaičiuoti ir kitų turnyrų organizatorių pas mus surengtas varžybas“, – sako R. Grušas. 

Pirmą kartą – tarptautinės badmintono varžybos

Šiais metais arenoje buvo pirmą kartą surengtas ir didelis tarptautinis kitos sporto šakos turnyras: rugpjūčio pradžioje čia vyko Europos jaunių (U17) badmintono čempionatas, kuriame dalyvavo 308 jaunieji sportininkai iš 40 valstybių.

„Įrodėme, kad turime ne tik teniso varžyboms tinkamą infrastruktūrą, pas mus gali vykti ir dideli tarptautiniai kitų sporto šakų renginiai. Europos jaunių badmintono čempionato dalyviai, jų treneriai, teisėjai, oficialūs asmenys apie areną ir jos galimybes atsiliepė tik pačiais geriausiais žodžiais“, – teigia arenos vadovas. 

ITF Nacionalinio treniruočių centro statusas

Tarptautinės teniso federacijos (ITF) atstovai gegužės mėnesį „SEB arenai“ suteikė Nacionalinio treniruočių centro statusą. Šis ITF įvertinimas reiškia, kad arenos infrastruktūra, sportininkų ugdymo ir teniso vystymo programų kokybė atitinka aukščiausius tarptautinius standartus ir reikalavimus. „SEB arena“ tapo vos penktu teniso centru pasaulyje, kuriam buvo suteiktas toks įvertinimas. Kiti keturi yra įsikūrę Prancūzijoje, D. Britanijoje, JAV ir Honkonge.

„Ilgai siekėme šio įvertinimo ir mums galiausiai pavyko. Pats arenos sertifikavimo procesas truko daugiau nei 2 metus. Toks įvertinimas mus paskatino dar daugiau dėmesio skirti trenerių, teisėjų kvalifikacijos kėlimo klausimams. Rudenį arenoje buvo surengta tarptautinė Baltijos šalių teniso trenerių konferencija, vyko nacionaliniai teisėjų kursai, seminaras darželių ir mokyklų mokytojams“, – pasakoja R. Grušas. 

Lankytojų – daugiau nei 800 tūkst. 

Per šiuos metus „SEB arenos“ duris pravėrė daugiau nei 800 tūkst. lankytojų. Tai – tenisą, badmintoną, skvošą žaidžiantys žmonės, Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai, jų tėveliai ir treneriai, sporto klubo „Re.Formatas“ lankytojai, viešbučio, restorano svečiai. 

„Lankytojų skaičiaus augimą iliustruoja ir mūsų aikštelių užimtumo rodikliai. Teniso kortų užimtumas 2023 m., palyginus su 2022 m., didėjo 11 procentų, skvošo – 5 procentais, badmintono – 4 procentais. Sporto klubo „Re.Formatas“ narių skaičius per metus išaugo 44 procentais“, – teigia arenos vadovas.

Kitų metų pradžioje – JAV teniso žvaigždžių vizitas

Panašių lankomumo rodiklių, turnyrų skaičiaus tikimasi ir 2024 m. 

„Kol kas visos mūsų mintys sutelktos į kitų metų vasario pradžią, kuomet „SEB arenoje“ vienas po kito vyks net du Daviso taurės susitikimai. Iš pradžių Ukrainos tenisininkai egzaminuos JAV teniso žvaigždyną, o vėliau geriausi Lietuvos tenisininkai susikaus su varžovais iš Sakartvelo“, – sako R. Grušas. 

Anot jo, jau dabar galima prognozuoti, jog šiuos susitikimus arenoje gyvai stebės rekordinis žiūrovų skaičius. „Bilietai į Ukrainos-JAV susitikimą yra tiesiog šluojami. Tai leidžia mums tikėtis pilnų ar bent jau apypilnių tribūnų šiame susitikime, o tai pat ir Lietuvos rinktinės dvikovoje“.

Daviso taurės susitikimas tarp Ukrainos ir JAV rinktinių „SEB arenoje“ vyks kitų metų vasario 1-2 dienomis, o tarp Lietuvos ir Sakartvelo komandų – vasario 3-4 dienomis.