2024-04-09

Billie Jean King taurė: Lietuvos moterų teniso rinktinė dramatiškai palaužė Izraelį

Lietuvos moterų teniso rinktinė pergalingai baigė ir antrąją „SEB arenoje“ Vilniuje vystančio Billie Jean King taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos turnyro dieną. Lietuvės B grupės susitikime 2:1 įveikė Izraelio komandą. Mačo baigtį lėmė dvejetų mačo sutrumpintas trečiasis setas, kuriame Lietuvos tenisininkės atsiliko 6:8, tačiau laimėjo 4 paskutinius susitikimo taškus.

Izraelio tenisininkės išsiveržė į priekį po pirmo vienetų susitikimo, kuriame Nicole Khirin (WTA-827) 6:3 6:1 įveikė Andrę Lukošiūtę (WTA-770).

Rinktinių lyderių akistatoje dvikovos pusiausvyrą užtikrintai atstatė Justina Mikulskytė (WTA-223), 6:2 6:2 įveikusi Liną Gluško (WTA-424).

Lemiamame dvejetų susitikime J. Mikulskytė ir P. Paukštytė (WTA-978) 2:6 7:6(4) 10:8 įveikė L. Gluško ir N. Khirin duetą.

„Nereali pergalė, nuostabus jausmas. Labai noriu padėkoti sirgaliams, kurių palaikymas, skanduotės stūmė mus į priekį sunkiausiais susitikimo momentais“, – iš karto pasibaigus mačui kalbėjo J. Mikulskytė.

Po šios pergalės Lietuvos moterų teniso rinktinė pakilo į pirmąją B grupės vietą.

Trečiadienį 12 val. lietuvės pradės paskutinę grupės dvikovą. Jų varžovėmis bus Bosnijos ir Hercegovinos tenisininkės.

Pirmąją turnyro dieną Lietuvos rinktinė 2:1 nugalėjo Maroką, o Izraelis 3:0 įveikė Bosniją ir Hercegoviną.

A grupėje Kroatijos tenisininkės nugalėjo Estijos rinktinę. C grupėje egiptietės buvo pranašesnės už Kosovą, o Sakartvelo tenisininkės – prieš Maltos komandą.